balikesirmeydan

Bozkurt olmak Türk’ü savunan demektir

Bozkurt olmak Türk’ü savunan demektir
  • Güncel
  • 29 Nisan 2022
  • 37 KEZ OKUNDU

Bozkurt olmak Türk’ü savunan demektir

          Biliyorsunuz dünyada birçok ülke çeşitli hayvan sembollerini ulusal sembol yapmıştır. ABD Kartal’ı, Fransa Horoz’u, Avusturalya Kanguru’yu, Rusya Ayı’yı, İspanya Boğa’yı, Kanada Kunduz’u, İsveç Sığın’ı kendine sembol edinmiştir. Bu listeye dünyadaki birçok ülkeyi daha ekleyebiliriz. Türk milleti de asırlardır Bozkurt’u ulusal sembol olarak kullanmaktadır. Bozkurt’un bağımsızlık karakteri, Türk milletinin karakterinde kendini bulduğu için bu sembol kendine en yakışan olmuştur. Ayrıca Göktürkler’e ait bir Türk destanı olan Ergenekon Destanı’nda da kurt figürü en önemli unsurdur. Ergenekon efsanesine göre Türklerin yaşadığı yurdu çevreleyen demirden dağın eritilmesi sonucunda oradan çıkmasında yol gösterici olarak Bozkurt’un olduğuna inanılması da Türk milletinin tarihinde Bozkurt’un tarihsel önemi olduğunu göstermektedir. Bozkurt sembolü dünyanın birçok yerindeki Türkler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Irak’taki, Suriye’deki Türkmenlerde, İran’daki milyonlarca Türk’te, Türk Cumhuriyetlerinde Bozkurt işareti, sembollerinin kullandığını sık sık görürsünüz.

Zeytin Dalı Operasyonu zamanında Türk askerlerinin cepheye giderken yapmış oldukları Bozkurt işareti sonrası milyonlarca insanın arama motoru GOOGLE’da Bozkurt işaretinin anlamını araması da biliyorsunuz geniş bir şekilde haber olmuştu.

Bozkurt işareti bir parti sembolü değil, Türk dünyasının sembolüdür. Türk milliyetçisi olan MHP’de bu sembole en çok sahip çıkan parti olduğu için, Bozkurt işareti MHP ile özdeşleşmiştir.

Türk milletinin tarihinden yoksun bir şekilde ve Atatürk maskesiyle Bozkurt düşmanlığı yapanlara da şunları hatırlatmak lazımdır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Bozkurt sembollü para ve pul bastırması, bozkurtlu heykeller yaptırması, dönemin Adalet Bakanı Mahmud Esat’a “Bozkurt” soyadını vermesi, Fransız Le Mois dergisinin 1933 yılına ait bir sayısında Atatürk için “bozkurt” ifadesini kullandığı “Mustafa Kemal: Bozkurt. O’na bozkurt diyorlar. Çünkü bozkurt, vakti ile Asya steplerine uzanan ırkın sembolüdür” alıntısıyla aktarılması, Harold Courtenay Armstrong’un 1932 yılında kaleme aldığı “Bozkurt” isimli kitapta Atatürk’e bu hitapta bulunması da tarihsel bilgilerdir. Atatürk’ün Bozkurt sembolüne sahip çıkmasıyla ilgili daha birçok örnek vardır.
Solcuların Bozkurt düşmanlığı yaptığı gibi, İslamcı maskesi takanlarında bu düşmanlığı zaman zaman kendini göstermektedir.

Bunlardan biri olan Yeni Akit yazarı Kenan Alpay’da bu konuda başını uzatan son kişi olmuştur. Kendisi aşırı derecede Kürtçü olduğu için, Türk milleti, Türklük, Atatürk, Türk tarihi, Cumhuriyet dendiğinde adeta cinnet geçirmektedir.

Ona göre İngiliz işbirlikçisi Şeyh Sait, Seyit Rıza mübarek adam, Atatürk ise düşmanlık yapılması gereken biridir.

Kenan Alpay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Uruguay ziyareti kapsamında katıldığı Montevideo Büyükelçiliği açılışının ardından Ermeni soykırımı iddialarının tanınmasını talep eden bir gruba samimi bir şekilde bozkurt işareti yapmasından nasıl rahatsız olduysa  “Bozkurt” işareti neyi temsil ediyor? Tevhid ve adaleti mi, merhamet ve zulme karşı başkaldırıyı mı? Hayır; MHP ve Türkçülük dışında hiç bir şeyi temsil etmiyor bozkurt işareti. Sn. @MevlutCavusoglu Ermeni milliyetçiliğine karşı bir başka milliyetçiliğe sarılmak büyük yanlıştır” açıklamasını yapmış…

Bence Kenan Alpay Kürt maskeli bir Ermeni’dir. Bozkurt’tan bu derece rahatsız olduysa, elbette Mevlüt Çavuşoğlu’nun karşısında provokatörlük yapan Ermenilerin kanından, safından olduğunu da böylece göstermiştir.

2010 yılında Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı olarak Kenan Alpay, İstanbul meydanlarında “Varlığım, Türk varlığına armağan olsun!” , “Ne Mutlu Türküm Diyene!” sözlerinin zulüm olduğunu belirten ve “Milli Güvenlik Derslerinin” okullardan kaldırılmasını isteyecek kadar Türkiye’nin milli ve üniter yapısından rahatsız birisidir.
Terörle mücadeleyi de “Kardeşi kardeşe silah çekmeye zorlayan, resmi ideoloji ve devlet sınıflarının bekası uğruna halka her türlü zulmü reva görenleri tarihin çöp sepetine atmanın vakti çoktan geldi. İşte iklim değişti; haydi gülümse Diyarbakır, haydi Kürdistan gülümse! Bizden kıskanılıp gasp edilen gülümsemeyi fazlasıyla hak ettik çünkü” şeklinde tarif eden, kardeşlik nutukları altında Türkiye Cumhuriyetini zihninde bölen bir bölücüdür.

Böyle biri Türk milletinin bağımsızlık sembolü Bozkurt işaretinin yapılmasından elbette rahatsız olur. O Ermeni terör örgütü PKK’dan rahatsız olmaz. O ABD’nin tonlarca silah yardımı yaptığı terör örgütü YPG’den rahatsız olmaz. Ama Bozkurt işareti onda alerji yapar.

Evet, Kenan Alpay Bozkurt işareti asırlardır tevhidi, adaleti, merhameti ve zulme karşı başkaldırıyı temsil ediyor. Bozkurt sembolünü asırlardır kullanan Türk milletinin tarihi bunun delilidir. Selçuklu, Osmanlı, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihimizin dilidir.

Ama sen Türk’e düşman olduğun ve Türk’e ait sembollerden rahatsız olduğun için bunları anlaman mümkün değildir.

Azerbaycan askerleri Karabağ’ı işgalden kurtarmaya giderken Bozkurt işareti yaparak tevhidi, adaleti, merhameti sağlamadı mı ve yıllardır süren zulme karşı başkaldırıyı gerçekleştirmedi mi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Ermeni protestoculara bunu hatırlatmıştır. Onun yaptığı Bozkurt işaretinden rahatsız oluyorsan Ermeni’nin Türk’e yaptığı Haçlı zulümlerini destekliyor, onun işgallerinin sürmesini istiyorsundur.

Kenan Alpay senin Türk düşmanlığını çok yakından bildiğimiz bu düşmanlıklarını gayet doğal karşılıyoruz.

Uruguay ziyareti kapsamında katıldığı Montevideo Büyükelçiliği açılışının ardından kendini protesto eden Ermenilere Bozkurt işareti yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ve ABD’nin New York kentindeki Türkevi önünde toplanan Ermenilerin, 1915 olaylarının yıl dönümü gerekçesiyle düzenledikleri protesto gösterisi sırasında Ermenilerin karşısına Türk bayrağı ile dikilen “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganı atarak ve “Bozkurt” işareti yaparak tepki gösteren  Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncusu Celal Al’a bu duruşları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. Bozkurt olmak Türk’ü savunan olmaktır. Türk’ü savunan Bozkurtlara selam olsun. Türk milletinin bağımsızlık sembolü Bozkurt’a sahip çıkmak her vatan evladının görevidir. Görevini yapan herkes alkışlanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ