Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Boşuna zembille indirmemişler

admin

admin

Boşuna zembille indirmemişler

CHP’li belediyelerin Türk milletinin derdine, görev yaptıkları şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın günlük sıkıntılarına derman olacak bir tek icraatlarını göremedik ve duymadık ama buna rağmen hiç gündemden düşmüyorlar. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu iş yapmakta değil ama gündemde kalmakta çok başarılı. Tatillerden arta kalan zamanını polemiklerle, o da yetmezse mağduru oynayarak geçiriyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı sorarsanız, ondan geri kalmıyor. Yaşadığı büyük siyasi savrulma çok hoşuna gitmiş olacak ki, şimdi de HDP’nin himmetiyle Cumhurbaşkanı adayı olma hayalleri kuruyor. Adana, Mersin, Antalya, İzmir gibi yerlerde de durum farklı değil. Bırakın bir şey yapmalarını, bu kentlerin herhangi bir sorununu çözmeyi, devraldıklarını daha koruyamayacakları ve büyük bir yıkıma doğru gidildiğini artık herkes görüyor ve söylüyor.

BİR TEK BAŞARILI İCRAAT YOK

Bu hâlleriyle çok başarılı olduklarını, yapılan kamuoyu yoklamalarında seçildikleri oylardan daha yüksek oranlara ulaştıklarını söylemeleri, pişkinliğin ve bu milletin aklıyla alay etmenin nerelere kadar ulaşabileceğinin vahim bir göstergesi olmaktan daha ileri gitmiyor. 2 yıl az bir zaman değil. Kaldı ki, belediye başkanları için de, iktidarlar için de en iddialı, en hızlı, en verimli oldukları, en etkili sonuçları aldıkları dönem ilk 3-6 ay arasıdır. Hadi birisi çıksın, bu saydığımız şehirlerdeki 2 yıllık icraata bir tek eser, bir tek çözüm, milletin derdine derman olmuş bir tek örnek göstersin. Mumla arasanız bulamazsınız. Süt dağıttıklarını, toplu ulaşım kartı verdiklerini, yardım yaptıklarını, çöp topladıklarını söyleyerek icraatlarını anlatmaya çalışıyorlar. Bunlar belediyeciliğin olmazsa olmazları. Kaldı ki, mesela çöp toplama işini bile ne kadar yapabildikleri tartışılır.

PROJE OLMAK BÖYLE BİR ŞEY

İstanbul için ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Zira, Ekrem İmamoğlu hakikaten eşine rastlanmamış bir profil oluşturuyor. Siyasete zembille inmesi boşuna değilmiş. Projelendirilmesi de öyle sıradan bir durum gibi görünmüyor. Daha şimdiden İstanbul’un gördüğü ve belki de göreceği en silik, en çapsız, en başarısız başkanı olmayı garantilemiştir ama buna rağmen ne manşetlerden iniyor, ne gündemden düşüyor. İstisnasız her akşam haber kanallarının ana konusunu teşkil ediyor ama ortada dişe dokunur, ciddiye alınır, üzerinde durmaya değer bir şey yok. Kim neyi, niye konuştuğunu dahi bilmiyor. Bir gün Cumhurbaşkanı adayı olarak, ertesi gün HDP ile kurduğu kirli kumpasa sahip çıkıp daha da ileri götürme gayretiyle, bir sonraki gün zillet ittifakı içindeki yeri ve etkisi ile tartışılıyor. Tartışılmayan, konuşulmayan, ilgi ve irtibat kurulmayan tek yer asıl işi, yani İstanbul.

ŞİMDİ DE MAĞDURU OYNUYOR

Böyle devam edilemeyeceğini, Türk milletinin bu tiyatroyu ibretle seyredip notu verdiğini fark ettiler, şimdi de mağduru oynamaya başladılar. Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinde elleri arkasındaki fotoğrafı için soruşturma başlatılmış ve bunun üzerinden kıyametler koparılıyor. Kimin şikâyet ettiği belli değil, bir sonucun çıkmayacağı da ortada ama zannedersiniz ki idama gönderilmiş. Kendi kendilerini şikâyet ettikleri iddiaları var ki, bize göre hiç de yabana atılmamalı. Söyledikleri ile yaptıkları, iddiaları ile icraatları birbirine bu kadar uzak alan bir anlayışın bunu yapması da asla sürpriz olmaz.

HİZMET YERİNE ŞİKÂYET

İstanbul’un en büyük, en ivedi sorunu hiç kuşkusuz trafiktir. Mutlaka ve ivedilikle bir şeyler yapmak, bir çözüm üretmek gerekiyor. Nitekim, seçimler öncesinde bu konuda çok iddialı laflar edildi, sözler verildi. Siz, 2 yıldır bu konunun başta İmamoğlu olmak üzere, zilletin hiçbir unsurunun ve yancılarının aklına geldiğini, iki kelam ettiklerini, zerre kadar bir ümit verdiklerini görüp, duydunuz mu? Böyle bir sorun yokmuş gibi davranıyor, ha bire dedikodu üretiyorlar. Hizmet yerine şikâyette bulunuyorlar. İcraat yerine kallavi laflar edip, oyalanıyorlar. Hiç kimse boşuna ümitlenmesin, lüzumsuz hesaplar da yapmasın. Bugünkü CHP’nin karanlık ve yıkıcı zihniyeti bütün hücrelerine yansımıştır. Hatta başta İstanbul olmak üzere birçok belediye bu konuda, genel merkezle yarış hâlindedir. Türk milleti, Ekrem İmamoğlu denilince en sıkıntılı günlerde, işi gücü bırakıp tatile gitmesini hatırlıyor. Tatilden arta kalan zamanlarda HDP’nin teröristlerini kollamak ve temize çıkarmak için gayretlerini gözlerinin önüne getiriyor. Bu hâliyle bir de bulunmaz Bursa kumaşı muamelesi görüyor. Proje olmak böyle bir şeydir. Belli ki, kendisini zembille indirenlerin yeni hesapları var. Bu kadar silik, bu kadar başarısız olup da bu kadar gündemde tutulmasının sebebi yakında ortaya çıkacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ