Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Bordo bereliler Avaşin’de kritik öneme sahip Mervanos Tepesi’ne konuşlandı

Reklam
Bordo bereliler Avaşin’de kritik öneme sahip Mervanos Tepesi’ne konuşlandı

Bordo bereliler ‘de kritik öneme sahip ‘ne konuşlandı

Mehmetçik Pençe operayonlarıyla Kuzey ‘ta PKK’ya göz açtırmıyor. ’deki Mam Rash/Keri Dağı’nı kontrol altına alan Mehmetçik, ’nın karşısında bulunan t Tepe’de alan hakimiyetini genişletti. Avaşin’deki bir diğer stratejik nokta ’a operasyonun ilk günlerinde hava hücum harekâtı gerçekleştiren komando ve bordo bereliler, ’ne konuşlandı.

Mehmetçik kritik noktayı ele geçirdi

PKK hattının arka bölgelerine sızılması ve kontrolün sağlanması ile, İkiyakalar’ın güneyinde kalan teröristler kıskaca alınmış oldu. Mervanos ile Mam Rash arasındaki alanın kapatılmasıyla PKK’nın, İkiyakalar bölgesindeki gruplarla irtibatı kesilmiş olacak.

HAVADAN NOKTA ATIŞI YAPILIYOR
Örgüt, Irak içlerinden, Metina-Avaşin-Zap bölgelerine terörist takviyesi yapmaya çalışırken, TSK savaş uçakları ve İHA/SİHA’larla hareketli hedeflere nokta operasyon yapıyor.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 70
Milli Savunma Bakanlığı, “teröristlere kaçış yok” başlığıyla yaptığı bilgilendirmede, 2 PKK’lı teröristin daha SİHA’lar tarafından vurulduğunu, böylece operasyonun başından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 70’e ulaştığını söyledi

SİVİLLERİ KALKAN YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR
Pençe-Şimşek operasyonun sürdüğü Metina’nın Zendura bölgesinde de çatışmalar devam ediyor. TSK, Metina’nın kuzeyinde kalan Balula ve Zinnar’da hakimiyeti sağladı.

PKK’lı teröristlerin, Zinnar’ın güneyindeki Kesta köyüne girerek, sivilleri kalkan yapmaya çalıştığı, yerel halkın köyü boşaltmasının ardından, köyün içindeki teröristlerin ateş altına alındığı ifade edildi(TAKİM)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ