balikesirmeydan

BAŞKAN YILMAZ: ”HABİTAT’LA BALIKESİR ONURLANDIRILIYOR”

BAŞKAN YILMAZ: ”HABİTAT’LA BALIKESİR ONURLANDIRILIYOR”
BAŞKAN YILMAZ:
”HABİTAT’LA BALIKESİR ONURLANDIRILIYOR”
3 Ekim’de düzenlenecek Dünya Habitat Günü öncesinde İstanbul’da Bakan Murat Kurum’un da katıldığı tanıtımın ardından bu akşam da Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
3 Ekim’de Kimse Geride Kalmasın temasıyla düzenlenecek Dünya Habitat Günü ile ilgili bilgiler veren Başkan Yücel Yılmaz öncelikle Balıkesir’in 3 yıl içinde geldiği durumu örnekleriyle anlattı. Balıkesir’in ismini hep birlikte duyurduklarını ve duyurmaya çalıştıklarına dikkat çeken Yılmaz: “ Balıkesir son 3 senede çok ivme kazandı. Bunu bizler hissediyoruz ve farkediyoruz” diyerek bunun neticesinde Habitat’ın geldiğini söyledi.
Habitat’ın bir şehrin onurlandırılması olarak düşünmek gerektiğini dolayısıyla Balıkesir’in de bunu hakettiğini belirten Yücel Yılmaz zaten herkesin dikkatini çeken Balıkesir’in değerinin artık bilinmeye başlandığına işaret etti.
Basın toplantısında 8 Ekim’de de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’e geleceğini ve bu fırsatı çok iyi değerlendirmek gerektiğini belirterek, bunun için de Cumhurbaşkanının en iyi şekilde karşılanmasının gerekli olduğunu ifade etti.
Başkan Yılmaz açıklamalarının sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayarak uzun bir süre de sohbet etti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ