Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Balıkesir’in dört bir yanında İsrail protestosu

Reklam
Balıkesir’in dört bir yanında İsrail protestosu

Balıkesir’in dört bir yanında İsrail protestosu

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Balıkesir ve ilçelerinde protesto edildi. Yatsı namazı sonrasında gerçekleşen protesto eylemlerine katılan binlerce Balıkesirli, İsrail’in saldırgan tutumunu lanetledi, Filistin halkına destek verdi.

Balıkesir'in dört bir yanında İsrail protestosu

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları Balıkesir il merkezi yanı sıra tüm ilçelerinde yatsı namazı sonrasında protesto edildi.

Balıkesir’de Zağanos Paşa Camiinde kılınan namazın ardından vatandaşlar İsrail’in Mescid-i Aksa ve çevresinde Filistinlilere yönelik saldırılarına tepkilerini dile getirdi.

Sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra vatandaşların da destek verdiği protesto eylemine katılanlar açıklama sonrası araç konvoyu oluşturup şehir turu attı. 


Dursunbey‘de ise vatandaşlar Kent Meydanında toplandı. Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan‘ın da katıldığı protesto, basın açıklaması sonrası gerçekleşen konvoyla sürdü. Türk ve Filistin bayraklarının dalgalandırıldığı konvoyu vatandaşlar evlerinin balkonlarına çıkarak alkışlarla selamlayıp, destek verdi..

Dursunbey Kent Meydanındaki protestoda Memur-Sen Dursunbey Şube Başkanı Mustafa Karaduman tarafından okunan kamuoyu açıklaması şöyle:


Sındırgı’da vatandaşlar belediye önünde toplanarak zalimleri lahetledi. Filistin halkına destek verdi.

“Kudüs’e yürümek Müslümanların yeryüzünün Firavunlarının, Nemrutlarının, Ebu Leheblerinin zulümlerinden kurtuluşunun en önemli sembolüdür.

Terör örgütü İsrail, çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve Dünya’ya huzur ancak bu şekilde gelecektir.

Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatının toplanması sağlanmalıdır. Hükümet ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm İslam ülkelerinin bu konuda birlik olmaları hususunda inisiyatif almalı öncülük etmelidir. Ordumuzun teyakkuz haline geçmesi gerekir. Dışişleri Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatınca dile getirilen KUDÜS’e gönderilmesi amaçlanan İSLAM Barış Gücünün bir an önce hayata geçirilmesinin destekçisi ve takipçisi olacağımızı buradan ilan ediyoruz. Bu konuda hızlı hareket edilmesi gerekliliğini ifade ediyoruz. Bu adım Filistin’in özgürlüğü için tarihi bir adım olacaktır.

Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah’tır. Milyonlarca Kudüs Gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs ve tüm İslam beldeleri, kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir.

Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha Dursunbey’den ilan ediyoruz.

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde, Götür müslümana selam diyordu. Dayanamıyorum bu ayrılığa Kucaklasın beni İslam diyordu.

“Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah nurunu tamamlayacaktır.” inancıyla Filistinli kardeşlerimizi Filistin ve KUDÜS Davasının yılmaz savunucusu Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Hocamızı ve Kudüs davası için mücadele edenleri selamlıyoruz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ