balikesirmeydan

Balıkesir’de Partilerinden İstifa Eden 500 Kişi MHP’ye Geçti

Balıkesir’de Partilerinden İstifa Eden 500 Kişi MHP’ye Geçti
Balıkesir'de Partilerinden İstifa Eden 500 Kişi MHP'ye Geçti

Balıkesir’de Partilerinden İstifa Eden 500 Kişi MHP’ye Geçti

MHP Altıeylül İlçe Teşkilatı tarafından Altıeylül Gelişim Merkezi’nde düzenlenen ‘MHP Bitmez’ temalı üye katılım töreninde, çoğunluğunu partilerinden istifa edenlerin oluşturduğu 500 kişi MHP’ye katıldı.

Organize ettiği saha programlarıyla önemli çalışmalara imza atan MHP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, Aralık ayında Bandırma İlçesinde düzenlenen üye katılım programında 300 kişiye Üç Hilal rozeti takmıştı. MHP Altıeylül İlçe Başkanı Alper Okçelik’in düzenlediği yeni katılım programına katılan Başkan Yüksel, aralarında ilk defa bir siyasi partiye üye olanlarında bulunduğu ve çoğunluğunu partilerinden istifa edenlerin oluşturduğu 500 kişiye Üç hilal rozeti taktı. Küresel güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin ”MHP bitti, eridi, barajı aşamaz” diye algı oluşturmaya çalıştığı bir dönemde, ”MHP Bitmez” temalı üye katılım töreni düzenlenmesi, muhaliflerin alayına birden cevap verilmesi açısından manidar bulundu.

323416807-1347407029437934-4394274727304025448-n.jpg

MHP BALIKESİR İL BAŞKANI EKREM GÖKAY YÜKSEL’İN KONUŞMASI

Altıeylül Gelişim Merkezi’nde düzenlenen üye katılım programında konuşan MHP Balıkesir İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, ”Dünyanın en önemli seçimi olarak gösterilen 2023 seçimleri, Türkiye’nin kaderini etkileyecek önemli bir seçimdir. Türkiye’nin ikinci yüzyılının başlangıcı olan 2023 ve sonrası; 21. Asrın Türk Asrı olmasına yönelik partimizin ve Devletimizin hedeflerinin gerçekleştirileceği, Türkiye’nin bölgesel ve küresel hedeflerinin uygulanacağı ve ekonomik anlamda tam bağımsız Türkiye’nin temellerinin atılacağı bir dönemdir. Omuzlarımızdaki vatan sevgisi ve hizmet aşkıyla, gecemizi gündüzümüze katarak gayret gösteriyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhur İttifakı’nın başarısı için mücadele etmeye devam ederken, bir yandan da partimizin büyümesi için çaba gösteriyoruz. Bu kapsamda, bugün aramıza katılan yeni üyelerimize hoşgeldiniz diyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

324111134-1830467940662435-790931857937188952-n.jpg

MHP ALTIEYLÜL İLÇE BAŞKANI ALPER OKÇELİK’İN KONUŞMASI

MHP Balıkesir İl yöneticileri, Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Çalışkan, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve partililerin katılımlarıyla gerçekleştirilen üye katılım töreninde konuşan MHP Altıeylül İlçe Başkanı Alper Okçelik, ”Turan mefkuresine gönül vermiş, bir Hilal uğruna bir ömür yorulmadan yürüyen çok değerli ülküdaşlarıma, partimize gönül vermiş, bu kutlu yürüyüşümüze katılarak bize destek olan yeni arkadaşlarımıza, bugün bizlerle oldukları için teşekkür ediyorum. Bugün burada MHP saflarına çok yoğun bir katılım gerçekleştirilmiştir. Bu kutlu yürüyüşe yeni katılan ve bundan sonra katılacak olan herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Bizim saflarımızda, kırgınlık, küskünlük ve yorgunluk yoktur. Her bir ülkücü bizler için değerlidir, omuz omuza yürüyeceğimiz lider ülke vizyonunda yol arkadaşımızdır. Yeni katılan arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

MHP BALIKESİR İL BAŞKANI EKREM GÖKAY YÜKSEL’İN KONUŞMASININ TAMAMI

Değerli Dava Arkadaşlarım, Kıymetli hanımefendiler, beyefendiler. Altıeylül İlçe Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu ‘’MHP Bitmez’’ temalı Üye Kabul Törenine hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Oğuz Kağan’ın Çin Seddi’ni aşarak Çin ülkesini istila etmesindeki dava, Alparslan’ın Anadolu’ya girişindeki inanç, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethindeki maneviyat, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi ile bu vatanı, bu Cumhuriyet’i kurmasındaki hedef ve gaye bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadele eden, kendini davaya adamış her ülküdaşımın bünyesinde vücut bulmuştur.

 

Bugün aramıza katılan arkadaşlarımız sadece MHP’ye değil, dualı bir teşkilata, dualı bir davaya katılmıştır. Bugün bizimle mücadele eden ağabeylerimiz, kardeşlerimiz binlerce şehidin kanıyla, binlerce gazinin alın teriyle yoğurulmuş bir davaya omuz vermeye geldiler. Ailenize hoş geldiniz. Bin yıldır ülkemiz üzerinde bir mücadele veriliyor. Bin yıldır bu ülkede Türklüğün varoluş mücadelesi veriliyor. Bin yıldır da bu mücadelenin içinde inanmış bir Türk Milleti var. Ve bugün bu mücadelenin başında önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen bir Genel Başkan var. Hayatını davasına adamış, çizgisinden hiç sapmamış ve inanmış bir Genel Başkan var. İkbal kaygısı olmayan bir genel başkanımız olduğu için Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun.

 

MHP İl Başkanı olarak hepinize sesleniyorum; ‘’MHP Bitmez’’ diyerek Balıkesir’de seferberlik ilan ediyoruz. Kapı kapı, ev ev, mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy dolaşacağız ve 20 ilçede üç hilalli sancağımızı sonsuza kadar dalgalandırabilmek için çalışacağız. Biz ülkücüler binlerce ağabeylerimizi şehit verdik. Biz onların emanetçisiyiz. Ömrünün yarısından fazlasını bu davaya adamış, işkenceler görmüş Başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetçileriyiz.  Bizler bu Cumhuriyeti kuran, bütün ülkücülerin bedenlerinde ruh bulan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetçileriyiz. Biz bu vatanı karşılıksız sevenleriz. Sadece bu bayrak göklerden inmeyecek, bu ezan susmayacak ve bu topraklar düşman çizmeleriyle çiğnenmeyecek diye mücadele ediyoruz.

 

Değerli Hanımefendiler, Beyefendiler. 2023 hepimizin de bildiği üzere tüm Türkiye’nin kaderini etkileyecek, önemli bir yıldır. Türkiye’nin 2. Yüzyılının başlangıcı olup 2023 ve sonrası hedeflerimizin gerçekleştirilmesi Türkiye’nin Ortadoğu’daki jeopolitik konumunun, dünya sahnesindeki güçlü durumunun, ekonomik anlamda tam bağımsız Türkiye’nin temellerinin atılacağı bir dönemdir.
Omuzlarımızdaki sevda vatan sevgisi ve hizmet aşkıdır. Biz sırtımızda senelerce taşıdığımız bu yüce amacı hiçbir zaman yük olarak görmedik ve bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak gayret sarf ettik, Cumhuriyetimizin 100. Yılında da yine aynı kararlılık ve heyecanla çalışmaya da devam edecek ve Cumhur İttifakının başarısı için mücadele edip bunu Balıkesir’de başarılarla taçlandıracağız.

 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçelinin ifadesiyle; “Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sesi, mağdurların ümidi, kardeşliğin ilelebet teminatıdır.” Sözünün de sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu vesile ile Partimize katılan bir birinden kıymetli Balıkesirli hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyor, hepsine teker teker hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyor, Sizleri Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ