balikesirmeydan

Balıkesir’de Doğal Alanlar Yenilenecek

Balıkesir’de Doğal Alanlar Yenilenecek
  • Sağlık
  • 19 Haziran 2022
  • 17 KEZ OKUNDU

Balıkesir’de Doğal Alanlar Yenilenecek

17.06.2022
Vali Hasan Şıldak’ın öncülük ettiği İlimizdeki turizme yönelik alanlar, tabiat parkları, milli parklar, mesire yerleri başta olmak üzere bütün doğal alanların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.
Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda çalışmanın başladığı günden itibaren yapılan ve planlanan faaliyetler ele alındı.
Toplantıda sorumlu kurumlar ile işbirliği yapılacak kurumların çalışma takvimine göre yürüttükleri faaliyetler madde madde görüşüldü. Buna göre İlimizde bulunan 19 mesire alanının tamamının statülerinin gözden geçirilerek gerekli olanlarda yenilenmeye gidilmesi, konaklamalı mesire alanı sayısının arttırılmasının amaçlanmasının yanı sıra yeni mesire alanlarının oluşturulmasına yönelik proje çalışmalarının sonuçlandırılması hedefleniyor.
Toplantıda, doğal alanların iyileştirilmesine yönelik yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi alan Şıldak Balıkesir’in turizm alanındaki gelişimine katkı sağlayacak ve Balıkesirlilerin şehir stresinden kaçabileceği yerlerin iyileştirilmesinin önemine değindi.
Şıldak, Kuş Cenneti Milli Parkının yenilenmesi çalışmalarının durumu hakkında bilgi aldı. Kuş Cennetinin Balıkesir’e turizm hareketliliği getirmesi bakımından yenilenmesini yakından takip eden Şıldak, Milli Park’ın çevresinde gölün etrafını da kapsayacak şekilde turizme yönelik olarak bütüncül bir yaklaşım içinde çalışma yürütülmesi için proje hazırlanması talimatı verdi. Ayrıca Edremit ve diğer ilçelerde bulunan doğal alanların iyileştirme çalışmaları toplantıda ayrıntılı olarak değerlendirildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ