Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Balıkesir TÜBİTAK’TA rekor kırmaya devam ediyor…

Reklam
Balıkesir TÜBİTAK’TA rekor kırmaya devam ediyor…
Balıkesir TÜBİTAK’TA rekor kırmaya devam ediyor…
BURSA FİNALİNDE BALIKESİR MÜHRÜ
TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 8 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük elde eden öğrenciler imiz, Bursa Bölge Finaline BALIKESİR mührünü vurdular.
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ve temel amacı ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak olan “TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda öğrenciler biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, matematik, tarih, teknolojik tasarım, Türkçe ve yazılım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile yarıştılar.
Bu yıl COVID-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında bölge sergisi değerlendirmeleri; proje sahibi öğrencilerin ve jürilerin çevrimiçi ortamda bir araya gelmesi ve değerlendirmelerin yapılmasıyla çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda öğrencilerimiz 8 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük elde ederek TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Finaline BALIKESİR mührünü vurdular.
TÜBİTAK’TA BAŞARININ ADI: BALIKESİR
İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “47 proje ile katıldığımız TÜBİTAK Bursa Bölge Finalinde 8 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük elde ederek TÜBİTAK’ta rekor kırmaya devam ediyoruz.
Artık Bursa´da TÜBİTAK finallerinde konuşulan tek il var: Balıkesir. Bu, bizler için tarif edilemez bir gurur. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını bugün bizlere bir kez daha gösteren, bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize; pandemi koşularına rağmen öğrencilerimizi bir an olsun yalnız bırakmayarak onları bu yarışmaya hazırlayan ve bu güzel tabloda büyük emekleri olan danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.
Öğrencilerimize Türkiye finalinde de başarılar diliyor; Balıkesir’imizi ve okullarını orada da en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum.” dedi.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ