Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Balıkesir “Geleceğe Nefes” Oldu

Reklam
Balıkesir “Geleceğe Nefes” Oldu

Balıkesir “Geleceğe Nefes” Oldu

“Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyasıyla gerçekleşen ağaçlandırma etkinliğinde fidanlar toprakla buluştu.
Karesi İlçesi Yeniköy Mahallesi mevkiinde gerçekleştirilen etkinliğe Vali Vekili Şükrü Kara, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, DSİ 25. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, İşkur İl Müdürü Nazım Balcı, Meteoroloji İl Müdürü Abdülkerim Karataş, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, gönüllüler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
2021 yılında büyük orman yangınlarının yaşandığını belirten Orman Bölge Müdürü Birol Dündar programda yaptığı konuşmada, “Ülke olarak bu yıl büyük orman yangınlarına şahit olduk. Gerek teşkilatımız, gerekse bütün devletimizin kurumları çok büyük emek vererek 15 gün gibi kısa bir sürede bu yangınları söndürdüler. Bütün bu yanan alanların tekrar ağaçlandırılması için büyük çalışmalar yapılıyor. 2021 yılı Balıkesir’imiz için de orman yangınları açısından ciddi zorluklarla, yorucu ve yoğun bir şekilde geçti. Ama çok şükür İlimizde çok büyük tehlike olmadan bu dönemi az hasarla atlattık. Bu yıl Balıkesir’de 86 adet orman yangını, 295 adet de ormana sirayet edebilecek kırsal yangın meydana geldi.” şeklinde bilgilendirmede bulundu.
Yanan alanlar dahil olmak üzere 2021 yılında toplam 3728 hektar sahada ağaçlandırma faaliyeti yapılacağı bilgisi veren Bölge Müdürü Dündar,  bu alanlarda toplam 2021 yılı sonu itibariyle 5 buçuk milyon fidanın toprakla buluşacağını söyledi.
Vali Vekili Şükrü Kara bu yıl üçüncüsü düzenlenen kampanya vesilesi ile boş alanların orman emvali haline getirileceğini söyledi. Kurumların “Geleceğe Nefes” sloganı kapsamında var güçleriyle yürüttükleri çalışmaların heyecanla artarak devam etmesi temennisinde bulundu.
Konuşmaların ardından fidan dikim alanında protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından fidanlar toprakla buluşturuldu.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ