balikesirmeydan

AKILLI KARESİ’DEN BRÜKSEL’DE ZİYARETLER

AKILLI KARESİ’DEN BRÜKSEL’DE ZİYARETLER
AKILLI KARESİ’DEN BRÜKSEL’DE ZİYARETLER
Türkiye’de sürdürülebilir kent içi ulaşımı geliştirmek amacıyla STK’lardan kamu ve özel sektöre, akademiden medyaya çeşitli sektörlerden kurumları bir araya getiren KAVŞAK Ağı projesi kapsamında Karesi Belediyesi, Türkiye Daimi Temsilciliği Bürüksel Büyükelçisi Faruk Kaymakcı’yı ziyaret etti.
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum Aracı ve Medya – Sivil Toplum Ağlar ve Platformlar Destekleme Programı kapsamında hazırlanan “Türkiye Sürdürülebilir Kent içi Ulaşım Ağı” projesi WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler koordinatörlüğünde ve Aktif Yaşam Derneği, UITP ve YADA ortaklığında yürütülmekte olan projenin yereldeki bileşenlerinden biride Karesi Belediyesi. Türkiye’de sürdürülebilir kent içi ulaşımı geliştirmek amacıyla STK’lardan kamu ve özel sektöre, akademiden medyaya çeşitli sektörlerden kurumları bir araya getiren KAVŞAK Ağı projesi kapsamında KAVŞAK Ağı’na dahil olan paydaşların uluslararası ağlarla entegrasyonunun sağlanması, güçlendirilmesi, STK’lar arasında iş birliğinin sağlanması ve iyi uygulama örnekleri geliştirecek ortaklıkların kurulmasıdır.
Proje kapsamında, üyelerin kapasite güçlerini artırmak ve uluslararası ağlara dahil olmalarını sağlamak amacıyla Belçika’nın Başkenti Brüksel’de 16-20 Nisan tarihleri arasında bir çalışma ziyareti düzenlendi. Brüksel’de sürdürülebilir ulaşım alanında faaliyet gösteren kurumlarla toplantılar gerçekleştirildi. Ayrıca Avrupa Birliği nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği Bürüksel Büyükelçisi Faruk Kaymakcı ziyaret edildi. Karesi Belediyesi’nin Avrupa Birliği alanındaki proje çalışmaları ve akıllı sehirler alanında yaptığı projeler hakkında Brüksel Büyükelçimize Karesi Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Özgür Aycil tarafından bilgiler verildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ