balikesirmeydan

400 YATAKLI EK BİNA PROJESİNİ BAKANLIK ONAYLADI

400 YATAKLI EK BİNA PROJESİNİ BAKANLIK ONAYLADI
  • Manşet
  • 07 Ağustos 2022
  • 76 KEZ OKUNDU
400 YATAKLI EK BİNA PROJESİNİ BAKANLIK ONAYLADI
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin, Devlet Hastanesi’nin 400 yataklı ek bina projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını, İl Sağlık Müdürlüğü olarak projeyi tekrar gözden geçirdikten sonra bakanlığın 1-2 ay gibi kısa sürede yapım ve yıkım ihalesine çıkarak işe başlayacağını açıkladı.
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serkan Kadir Keskin, HABERCİ’ye yaptığı açıklamada; Balıkesir Devlet Hastanesi’ne 35 bin 429 metrekare alanda 11 katlı olarak yapılacak 400 yataklı ek bina projesini anlattı.
İl Sağlık Müdürü Keskin, “400 yataklı hastanemizde 108 adet çift kişilik, 84 adet tek kişilik yatak yer alacak. Hastanemizde 88 Yoğun Bakım yatağı, 13 ameliyathane, 82 poliklinik, 789 araçlık otopark, 28 yataklı Palyatif Ünitesi, 5 yataklı Kemoterapi ünitesi, 10 yataklı Diyaliz Ünitesi, 20 box Fizik Tedavi ünitesi yer alacak” dedi.
ÇELİK: KISA SÜREDE İHALEYE ÇIKILACAK
Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik de hastane ile ilgili yaptığı açıklamada, projenin bakanlık tarafından onaylandığı, Balıkesir’de son kontrollerin yapıldığını söyledi.
Çelik, “Balıkesir’in 400 yataklı Devlet Hastanesi ek binasının projesini bakanlık onayladı. Balıkesir’de projenin son rötuşlarını yapıyoruz. Bakanlık kısmı tamamlandı, ihale süreci kısa zaman içerisinde yıkım ve yapım ihalesi olarak birlikte yapılacak” dedi. Mahmut ACARÖZ
Muharrem Sandıkçı, Selman Aydogan ve 15 diğer kişi
2 Paylaşım
Beğ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ