ZEYTİN YAĞI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN! 

ZEYTİN YAĞI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN! 
ZEYTİN YAĞI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN!
Tam zeytin zamani şimdi onun için belki bilmeyenler vardir diye biraz bilgi aktarmak istedim…
Herkesin kafasını kurcalayan ZEYTİNYAĞI hakkında açıklama yapmak istedim…
Çünki şuan zeytinyağı almanın tam zamanı;
Sol Başta gördüğünüz yeşil renk olan yağ erken hasat dediğimiz yağ. Rengi genelde yeşil olur. Zeytin ağaçta olgunlaşmasını tamamlamıştır fakat daha kararmaya başlamadan ağaç üzerinden toplanır. Bu zeytin toplandıktan sonra üzerinden 4 saat geçmeden hemen sıkıma girer ve yağ çıkarılır. Zeytin bu haldeyken içindeki mineraller üst seviyedir. bolca klorofil içerir ancak bu yöntemde zeytinden çıkan yağ oranı az olduğundan maliyetlidir. sabahları kahvaltıda salatalarda ve birçok hastalıklarda kullanılır. maliyeti yüksek olduğundan satış fiyatı da yüksektir.
Ortada gördüğünüz yağ taze yağdır. Şöyle ki zeytin toplanır biriktirilir sonra sıkıma gider ve sıkımdan sonra dinlendirilmeden ambalajlanır ve piyasaya sürülür. Aroması tadı mükemmeldir tek dez avantajı aslında bu dezavantaj değildir bence avantajdır dinlenmediği için rengi bulanıktır hafif tortulu dur. zamanla tortusu dibe çökecektir. Hertürlü yemeklerde salatalarda kahvaltıda rahatlıkla kullanılır ve ömrünüze ömür katar.
Sağ baştaki yağ ortadaki yağın sıkımdan sonra dinlenme tanklarına alınıp dinlendirilen tortusu dibe çöktükten sonra satışa sunulan aroması kokusu herşeyi ile mükemmel doğanın insanlara sunduğu en güzel gıdadır. İster gıda olarak ister ilaç olarak herşeyde kullanabilirsiniz.
sızma zeytinyağ zeytin toplandıktan sonra kırma ve parçalama ezme yöntemi ile zeytinden ayrıştırılması sonucu elde edilen yağdır. HİÇBİR KATKI MADDESİ VE KİMYASAL KULLANILMAZ……
Riviera zeytinyağ da ise yağın içine asidi çok yüksek olduğundan tadlandırıcılar asit azaltıcılar eklenir ve bu yağ rafine edilir. Bazı durumlarda içine mısır özü gibi maddeler katılır.
gönderiyi paylaş ki insanımız Bilgilensin…
Tüm @takipçilerimizden Zeytinyağı hakkındaki düşüncelerini yorumlarını tecrübelerini bizimle paylaşmalarını bekliyoruz…
1-Zeytin yağı kullanır mısınız?
2-Kimlerden temin eder ?
3-Hangi Coğrafibölgelerimizin yağını tercih edersiniz?
Aklınıza gelebilecek herşeyi bizimle paylaşın lütfen 🙏
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ