balikesirmeydan

Zeytin sineği için ekolojik ve feromon tuzaklar kuruldu.

Zeytin sineği için ekolojik ve feromon tuzaklar kuruldu.
  • Manşet
  • 29 Temmuz 2022
  • 74 KEZ OKUNDU
Zeytin Sineğine Karşı Biyoteknik Mücadele Başladı.
Zeytin sineği için ekolojik ve feromon tuzaklar kuruldu.
Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü ile yapılan ortak proje kapsamında sertifikalı ve entegre mücadeleyle kaliteli, kalıntısız, sertifikalı ve güvenilir zeytin ile zeytinyağı üretimini arttırmak adına zeytin sineğine karşı etkin mücadele amacıyla feromon tuzaklar zeytin ağaçlarına asıldı.
Zeytin entegre mücadelesi kapsamında İl Müdürümüz Erkan Alkan Havran’da bulunan zeytin bahçelerinde incelemelerde bulundu.
Birçok üründe verim kaybına neden olan zeytin sineğine karşı, feromon tuzakları teknik personeller ile birlikte zeytin ağaçlarına asan İl Müdürümüz Erkan Alkan biyoteknik mücadelelerle zeytin sineği popülasyonun önüne geçilerek ürün kayıplarının önleneceğinden bahsederek üreticilere tuzakların kullanımı hakkında bilgi verdi. .
Havran’da yapılan etkinliğe İl Müdürümüz Erkan Alkan başta olmak üzere; Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Tevfik Turhanlı İl Müdür Yardımcısı Zafer Bozgül, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kaan Erözmen, Havran İlçe Tarım ve Orman Müdürü İshak Kuzu, teknik personeller ve üreticiler katıldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ