YILDIRAY ÇİÇEK /  TÜRKGÜN

Dile kolay 55 yıl…

Türk milletinin varlığı ve geleceği uğruna fedakârca, özveriyle Başbuğ Türkeş ile başlayan ve Bilge Lider Devlet Bahçeli önderliğinde geçen 55 yıl…

Türkiye’de, Türk milleti adına fedakârlıklar yapmış, bedel ödemiş MHP gibi mazisi olan benzer ikinci bir siyasi parti yoktur. MHP’nin mazisinde yer alan binlerce şehit, binlerce gazi, idamlar ve cezaevlerinde çürütülmeye çalışılan binlerce hayat… Ne yaparlarsa yapsınlar, Türk milleti adına yola çıkmış bu milli kervanı durdurmaya ne dışarıdan ne de içeriden kimsenin gücü yetmemiştir. Haramiler bu kervanın önünü kesmeye çalışmış, Truva atları içeriden ihanet hançeri olmuş ama MHP yolundan zerre sapma göstermemiştir. Rahmetli Başbuğ Türkeş’in zamanında ve Bilge Lider Devlet Bahçeli önderliğindeki MHP’yi dur durak bilemeden Türk düşmanları hedef almaya devam etti ve ediyor. MHP’nin düşünce felsefesinde zaten hep “Türk düşmanları ne zaman MHP ile uğraşmayı bırakırsa, MHP misyonundan sapmıştır” inancı vardır. Amerika’dan tutun da Avrupa’nın birçok ülkesinde, MHP ve onunla gönül / ideolojik bağı olan kuruluşlara yönelik devlet politikası olarak hazırladıkları düşmanca raporlar, tutumlar bunun en bariz delilidir. Türkiye’deki PKK, FETÖ gibi taşeron terör örgütlerinin de MHP ve Ülkücü Harekete yönelik bitmeyen kin ve nefretleri bunun tescilidir.

MHP denilince ilk akla gelen, Türk milletinin çelik zırhı olma görüntüsüdür.

MHP denilince ilk akla gelen, Türk milletinin düşmanlarına karşı cepheye ilk koşan olmaktadır.

MHP denilince ilk akla gelen, Türk milletinin milli ve manevi değerlerine bağlılıktır.

MHP denilince ilk akla gelen, Türk milletinin tarihsel bağlarıyla günümüzü birleştiren köprü olmasıdır.

MHP, 55 yıldır Türk milletinin güven limanında demirlenmiş bir halde üç hilal gönüllerde, burçlarda nazlı nazlı dalgalanmaktadır. Türk bayrağı yanında, üç hilalin kıyamete kadar dalgalanması dosta güven, düşmana korku vermenin vazgeçilmez gücüdür. Çünkü MHP’nin her mensubunun Türk bayrağının her daim dalgalanması için yapmayacağı fedakârlık yoktur.

Gönülleri hep aynı nakarattadır:

“Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder…

Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar:

Yurda ay yıldızının ışığı yeter.”

Bilge Lider Devlet Bahçeli “Üç hilal Türk siyasetinin yükselen markası, milli gönüllerde yer tutmuş ecdat yadigârıdır.” diyor ya… Milliyetçi Hareket Partisi 55 yıldır Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet bahsi geçtiğinde onların ülküsünü devam ettirme ve değerlerini yaşatma arzusu ile çalıştığından kimseye aykırı gelmeyecek derecede bu toprakların özü olduğunu kanıtlamıştır.

MHP’nin Başbuğ Alparslan Türkeş ve Bilge Lider Devlet Bahçeli önderliğinde geçen 55 yıl her uyarısında, her çağrısında, her mücadelesinde haklı çıkan bir davanın özetidir.

MHP’nin bugün sloganına yansıttığı “İlk Günkü Azim ve Kararlılık, Bitmeyen Gurur ve Onurla. “Ezelden, Ebede” 55. Yıl” şeklindeki özgüvenin içi bu yüzden hazine ile doludur. Türk milletinin her ferdi bu hazinenin farkında olursa, yarınları da güven içinde olacaktır.

Çünkü MHP 55 yılında her nefesini Türk milleti için tüketmiş, her bedeli Türk milleti için ödemiştir. Bundan büyük fazilet olur mu?

Yaşasın Türk milleti, yaşasın MHP…