balikesirmeydan

Vali Şıldak Sürücüleri Uyardı

Vali Şıldak Sürücüleri Uyardı

Vali Şıldak Sürücüleri Uyardı

Vali Hasan Şıldak Ramazan Bayramı öncesinde yoğunluk yaşanması beklenen körfez bölgesinde havadan ve karadan yapılan trafik uygulamasında sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu.
Edremit İlçesi girişinde yapılan trafik uygulamasına Vali Hasan Şıldak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu ve Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş katıldı.
Trafik denetiminde sürücü ve trafikte bulunan vatandaşlara uyarılarda bulunan Vali Şıldak basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Buradaki amacımız yoğun bayram trafiğinde, bayram tatilinin başlangıç aşamasından itibaren uyarılar yaparak vatandaşlarımızın her hangi bir kaza yaşamadan sağlıklı, emniyetli bir şekilde trafikte yol almalarını sağlamak, onlara uyarıda bulunmak, farkındalık oluşturmaktır.” şeklinde konuştu.
İçişleri Bakanlığının öncülüğünde başlatılan kampanyaların vatandaşların trafik kurallarına uymalarında farkındalık oluşturduğunu dile getiren Vali Şıldak, “Bu kampanyalarda kullanılan sloganlarda ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye’, ‘Kırmızı Düdük’, ‘Kemerim Hep Aklımda’, ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’, ‘Yol Ver Hayata’, ‘Bir Hareketine Bakar’ ve bugün de vatandaşlarımıza ‘Bayramın Kemerli Olsun’ diyoruz. Edremit girişinde Balıkesir- İzmir – Edremit üzerinden Çanakkale’ye transit akışı sağlayan bu yoğunlukta çok sayıda aracı durdurarak onlara bilgilendirmede bulunduk.” ifadelerini kullandı.
Balıkesir genelinde vatandaşların bayramı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için bir çok tedbir alındığını söyleyen Şıldak, “Bu tedbirler başta asayiş ve trafik tedbirleri olmak üzere bütün birimlerimiz tarafından bugün sabah saatlerinden itibaren uygulamaya konulmuştur. Bayram öncesi ve bayram boyunca il genelinde 735 asayiş ekibimiz ve trafik ekibimiz olmak üzere alanda bulunacak toplam görevli sayısı 2108, araç sayımız ise 615 olarak her gün için planlanmış durumda. Bütün bu tedbirler vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için. İnsanlarımız havaların ısınmasıyla birlikte erken bir yaz tatili moduna girdi. Bu yüzden yoğun bir trafik olacak. Lütfen emniyet kemerimizi takalım, arka koltukta bulunan yolcularımız da muhakkak emniyet kemeri takmalı. 12 yaşından küçük çocukları kesinlikle ön koltukta bulundurmayalım, bebek konumundaki çocuklarımızı da bebek koltuğunda emniyetli bir şekilde taşıyalım.” dedi.
Vali Şıldak ve beraberindekiler durdurulan otomobilde bulunanların bayramlarını kutlayarak çeşitli hediyeler verdiler. Araçlardaki çocuklara da oyuncak hediye edildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ