Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Vali Hasan Şıldak başkanlığında, Orman Yangınları ile Mücadele toplantısı gerçekleştirildi

Reklam
Vali Hasan Şıldak başkanlığında, Orman Yangınları ile Mücadele toplantısı gerçekleştirildi
Vali Hasan Şıldak başkanlığında, Orman Yangınları ile Mücadele toplantısı gerçekleştiriliyor.
Vali Şıldak, havaların ısınmasıyla yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, orman yangınlarının önlenmesi konusunda vatandaşların da duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi.
Yangınsız Bir Sezon İçin Toplantı Yapıldı
Vali Hasan Şıldak Başkanlığında “Balıkesir İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu” toplantısı gerçekleştirildi.
Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezi’nde yapılan toplantıya Vali Şıldak’ın yanı sıra Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Hv.Plt.Yrb.Emre Balcı, Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Temsilcisi İs.Yzb. Ufuk Ünal, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili İsmail Tur, Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz, İl Müftüsü Celal Sürgeç, İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sadullah Özel, Orman Bölge Müdürü Birol Dündar, Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan, DSİ 25. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Meteoroloji Müdürü Erhan Güven, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Vekili Muharrem Günvaran, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Vekili Emre Bulut, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili İlkay Karaağaç, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serkan Kadir Keskin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdür Vekili Gamze Güçlü, Karayolları 141. Şube Şefi Şenol Kiraz, DDY Gar Müdür Vekili Kadir Çoker, TEİAŞ İl Müdürü Hayri Geçeroğlu, UEDAŞ Balıkesir İşletme Müdürü Musa Yılmaz, Telekom İl Müdürü Atilla Atalay katıldı.
Balıkesir’deki kamu kurumlarının orman yangınlarıyla mücadelede göstermiş oldukları işbirliği ve organizasyonun çok iyi olduğunu, bu yıl da bu uyumun devam etmesi gerektiğini belirten Vali Şıldak, yangınsız bir sezon geçirilmesi temennisinde bulundu. Toplantı dolayısıyla Orman Bölge Müdürü Birol Dündar bir sunum yaptı. Balıkesir İli 2021 Afet Eğitim Yılı Projesi kapsamında şu ana kadar 1021 sivil afet gönüllüsünün eğitimlerine başlandığı ve verilen eğitim sonunda gönüllülerin yangınlara katılmalarının sağlanması halinde orman yangınları başta olmak üzere bütün afetlere karşı hazır ve güçlü hale gelineceğini belirten Vali Şıldak, Balıkesir için 13 dakika olan orman yangınlarına müdahale süresinin 10 dakikaya düşürülmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı. İnsansız Hava Araçlarının orman yangınlarının tespit edilmesi ve mücadele çalışmalarında kullanılmasının gurur verici olduğunu da sözlerine ekledi.
2021 Yılında İl genelinde çıkabilecek olası orman yangınlarıyla mücadele için alınacak önlemlerin ve tedbirlerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda görüş alışverişinde bulunularak, kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi, çalışmaların özverili bir şekilde sürdürülmesine karar verildi.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ