YILDIRAY ÇİÇEK /  TÜRKGÜN

ABD yıllardır gözünü diktiği ülkeyi ve üzerinde hesap yaptığı bölgeyi dizayn etmek için her türlü terör örgütünü kurup onu beslemekte ve yönetmektedir. Kuruluşunda parmağı olmayan terör örgütü neredeyse yok gibidir. Emperyalist tezgâhında en çok kullandığı propaganda taktiği de bir kurduğu terör örgütüyle diğer kurduğu terör örgütüne karşı mücadele ettiğine dair oynadığı roldür.

Eski ABD Başkanı Trump kendinden önceki ABD Başkanı ve Dışişleri Bakanı için “Başkan Obama’yı ve Clinton’ı IŞİD’in kurucuları olarak nitelendiriyorum. Onlar örgütün kuruculardır.” itirafında bulunmadı mı?

O zaman bir terör örgütü kurup, diğer terör örgütüyle de onunla mücadele ettiğini söyleyen ABD sistemine dair en üst düzey itiraf değil mi bu?

Trump da ABD Başkanı olduktan sonra aynı sistemi devam ettirmiş, ABD Başkanı ve yönetiminin kurduğunu iddia ettiği terör örgütü İŞİD ile mücadele için terör örgütü PKK’nın Suriye koluna bol bol silah yardımı yapan, silahlı eğitim veren olmadı mı? Ondan sonra da aynı düzeni/sistemi ABD Başkanı Joe Biden devam ettirmedi mi?

“Terör örgütü YPG’ye niye yardım yapıyorsun?” sorusunun cevabı hep aynı: Bölgede tehlike arz eden terör örgütü IŞİD ile mücadele ediyoruz.

Her iki terör örgütünün kurucusu, besleyicisi ve yönlendiricisi sen iken, kendi gölgenle mi mücadele ediyorsun Ey ABD?

ABD’nin stratejik ortak, müttefik gibi her sıfatı, terörle mücadele gibi sözlerinin tamamı yalan ve ikiyüzlülük barındırmaktadır. Terör örgütlerini kuran da ABD, onları besleyip yönlendiren de ABD…

ABD terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’yi o kadar şımartmıştır ki, terör örgütü şimdi Suriye içinde ayrı bir devlet gibi ABD’den hava savunma sistemi istemektedir.

Türkiye’nin Suriye üzerindeki terörle mücadelesinden aşırı rahatsız olan terör örgütü YPG hava savunma sistemiyle bunu bertaraf edeceğini düşünmektedir.

ABD, terör örgütü YPG’ye çok çeşitli silah yardımı yapmaktadır. Hava savunma sistemi talebini de karşılıksız bırakmaz. Biliyorsunuz ABD, terör örgütü PKK/YPG’ye helikopter hizmeti de veriyor.

15 Mart 2023 tarihinde Irak’ın kuzeyindeki Duhok şehri civarında düşen uçakta 7 PKK/YPG mensubu terörist ölmüştü. ABD Suriye’den Irak’a gördüğünüz gibi helikopterle teröristlere servisçilik yapıyor.

Belki de Irak’ın kuzeyinde önce 12 sonra da 9 şehit verdiğimiz terör saldırısında o teröristleri karlı dağlara bırakan ABD’nin servisçilik yaptığı helikopterleri idi? Suriye’den Irak’a helikopterle başka teröristleri götüren bunu yapmaz mı? Çünkü o hava şartlarında, o karlı dağlarda PKK’lı teröristlerin yürüyerek gelmiş olması mümkün değildi.

Terör örgütleriyle iş tutan ABD’nin hangi sözüne güvenilir ki?

ABD’nin Türkiye, Irak, Suriye ve İran üzerinde terör örgütü PKK’yı parçalara bölerek hedefleri için kullandığı dünyanın bildiği bir gerçektir. ABD’nin terörle mücadele nutukları aldatmacadır. Türkiye’de bunun farkında olduğu için terörle mücadelede kendi göbeğini kendi kesmektedir. ABD bizzat terör örgütlerinin oluşturan ve kullanan olduğu için, kimse ondan medet ummadan mücadelesini kendi yapmalıdır. Türkiye işte bu bağımsızlıkta mücadele etmektedir.