balikesirmeydan

Tefecilerin eline mi düştün Mister Kemal?

Sıtkı Şeremetli

Tefecilerin eline mi düştün Mister Kemal?

           Türkiye’de birçok siyasi rezilliğe imza atan Kemal Kılıçdaroğlu bununla yetinmemiş olacak ki, yurt dışında da arayışlar içine girmiş. Geçtiğimiz ay “Bilim ve Teknoloji” kılıfıyla Amerika’ya gitti. Hafızalarda ne kaldı? Yediği Hamburger ve 8 saat ortadan kaybolması…

Sonra aynı “Bilim ve Teknoloji” kılıfıyla İngiltere ve Almanya ziyaretini planladı. İngiltere’ye gitti, döndü. Şimdi Almanya yolcusu…

İngiltere ziyaretinde hafızalarda ne kaldı?

FETÖ-PKK sevdalısı Amberin Zaman’ın “Sayın Kılıçdaroğlu ile Londra’da bir araya gelip sohbet etmek çok yüreklendiriciydi gerçekten. Her şey güzel olacak” paylaşımıyla öğrendik ki, İngiltere’de onunla buluşmuş… PKK’lı, FETÖ’cü kim varsa sınır tanımadan tüm coğrafyada bağrına basan Bay Kemal için sıradan işler… O Amerika’daki 8 saatlik kayboluş hikâyesinde kiminle görüştü acaba? Merak daha çok artıyor değil mi?

İngiltere’ye aynı zamanda “Temiz para” bulmaya gitmiş… Türkiye’de yaptığı konuşmalarda dili sürekli “Türkiye’de namussuz siyaset eksik, onu biz getireceğiz” cümleleri kuran Kemal Kılıçdaroğlu İngiltere’ye gidişini “Temiz para gelirse kirli para gider. Bu para hem halka iner, hem işsizliği bitirir, hem uyuşturucuyu sokaklarımızdan söküp atar. Sürüklendiğimiz kriz girdabının tek çözümü budur: Temiz yatırım, güçlü üretim. Bay Kemal’in Türkiye için çok büyük planları var, Kasım sonunu bekleyin” şeklinde açıklamış ve süslemişti.

Sen kimsin ki Kılıçdaroğlu İngiltere’ye para bulmaya gittin?

Seninle orada muhatap olma işkencesi yaşayanlar seni kim olarak muhatap alıyor?

Daha sen CHP içinde partililerini bile Cumhurbaşkanı adaylığı için ikna edemiyorsun…

Türk devletini yöneten değilsin ama “İngiltere’ye para bulmaya geldim” diyorsun…

2017 yılında “Türkiye’nin kaynakları Londra’daki bir avuç tefeciye aktarılıyor” demiştin…

Yine 30 Aralık 2017 tarihinde “Son 15 yılda yurt dışındaki bir avuç tefeciye ödenen faizin miktarı 146 milyar dolar. Kim verdi? Bu hükümet” demiştin.

Geçtiğimiz yıl 23 Mart 2021 günü de, “Eskiden bir kişi çalışıp bir aileye bakardı. Şimdi 83 milyon kişi, Saray’a ve Londra’daki bir avuç tefeciye çalışıyoruz” demişti.

İngiltere- Türkiye ilişkilerine böyle yorumlar getiren Kılıçdaroğlu şimdi Londra’da tefecilerin eline mi düştü?

Bir insan kendini bu kadar rezil edebilir mi? Adı Kemal Kılıçdaroğlu ise eder.

Kemal Kılıçdaroğlu eylem ve söylemleriyle bırak Türk milletinin mensuplarını kendi parti mensuplarını bile çıldırtmaktadır.

ABD ziyaretine “İçi boş” diyen CHP’li yazar ve yorumcular, İngiltere gezisi için de “İçi boş” demeye başlamıştır. Çünkü onlarda rezilliğin farkındadır. Çünkü halleri “Doluya koydum almadı, boşa koydum olmadı” atasözüyle izah edilecek durumdadır.

Kemal Kılıçdaroğlu yurt dışında icazet ararken rezilliğin en dibine düşmüştür. İcazet aradığı yabancı kapılardaki adamlar “Mister Kemal, sen buralarda zaman kaybı yaşamak yerine, gidip önce CHP’lileri ve 6’lı masadaki kuyruklarını ikna etsene” diye hiç mi uyarmıyor?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendini rezil etmesi kendinin karakter meselesidir. Ama Türkiye’nin ana muhalefet partisinin başındaki bir adam olarak Türk milletini rezil etmektedir. Bizi ilgilendiren de Türkiye’ye verdiği zararlardır. Emperyalizm, Mandacılık mevcut CHP’yi adeta kölesi haline getirmiştir. Bunun mimarı da Kılıçdaroğlu’dur.

Yurt içi ve dışında vatana ihanetten ihanete koşan Kemal Kılıçdaroğlu hadi sen git önce CHP’den ve 6’lı masadan icazetini al… Alabilecek misin?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ