Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Sınır namus, yaptıkları namussuzluktur!

Reklam
Sınır namus, yaptıkları namussuzluktur!

Sınır namus, yaptıkları namussuzluktur!

           Onbinlerce kişinin ölümünden sorumlu terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Eşbaşkanlarından Mithat Sancar “Yeni savaş oyunlarını devreye sokmaya hazırlanıyor bu iktidar. Irak-Suriye tezkeresi salı günü Meclis’te oylanacak. Buradan tüm kamuoyuna ve muhalefet partilerine sesleniyoruz. Bu oyunun farkında olduğunuzu biliyoruz. İktidarın savaş oyunlarıyla neyi hedeflediğiniz sizlerin de gördüğünüzü biliyoruz. Ama gelin bu sefer tutarlı davranın, cesur hareket edin. Bu tezkereye hep birlikte karşı duralım, savaş oyunlarını bozalım” açıklamasıyla, diğer Eşbaşkan Pervin Buldan da “Buradan siyasal muhalefete seslenmek istiyorum. İktidarı Suriye tezkeresiyle Türkiye’yi yeni maceralara sürükleme gayretlerine destek olmayın. Suriye barışının yanında yer alın. Diyaloğun, müzakerenin yanında yer alın. ‘Evet’ demeyin” açıklamasıyla muhalefet partilerini Suriye ve Irak tezkerelerine “Hayır” oyu vermeye çağırmıştı. Bunu talimat olarak kabul eden CHP geçmişteki tezkerelere “Evet” oyu vermesine rağmen bu sefer “Hayır” oyu verdi. Hem de HDP’den daha ateşli cümleler kurarak niye “Hayır” oyu verdiklerini anlattılar.

Aynı Kemal Kılıçdaroğlu 2019 yılında ise “Tezkereye ‘evet’ dememiz doğru politikaydı. Eğer askerlerimiz çekilseydi, bu hizmetlerin tamamı yok olacaktı. Biz oradaki Suriyelileri düşünmek zorundayız. Türk askeri çekildiği zaman ne olacak oraya? Oradaki insanlar da Türkiye’ye gelecekler. Çekilmenin Türkiye’ye maliyeti çok daha ağır olacaktır. Dolayısıyla askerlerin o bölgede kalmasının, hem bizim hem o bölgede yaşayan, özellikle kadın, çocuk, yaşlı insanlar için zorunlu olduğu gerçeğini gördük. O çerçevede kararımızı verdik. Orada askerlerimiz var, o askerleri korumamız lazım. O askerlerin burnunun kanamaması lazım. O nedenle de bu tezkereye, askerlerin hatırı için oğlunu gönderen askerlerin annelerinin hatırı için, o çocukların burnu kanamasın diye içimiz yana yana evet diyeceğiz” açıklamasını yapıyordu.

Dün doğru politika bu ise bugün niye değişti?

Türk askerinin oradaki varlığı masum insanlar için, sınır güvenliği için önemliyken bugün ne değişti?

Dün askerlerimizin burnunun dahi kanamaması için verilen evet oyu, bugün niye “Hayır” oyuna dönüştü?

Aslında geçmişte tezkereye verdikleri “Evet” oylarının tamamı kerhen verilmiş ve hepsinde de “İçimiz kan ağlayarak destek veriyoruz” tarzında ifade edilmiş “Evet” oylarıydı. O gün Türk milletinin tepkisinden korkarak tezkereye kerhen “Evet” oyu veren CHP, bugün yaklaşan 2023 seçimleri sebebiyle HDP’nin talimatları doğrultusunda “Hayır” oyu vermiştir. Aslında CHP şimdi gerçek kimliğini özgürce göstermiş, ilk defa maskesiz Türk milletinin önünde sınavını vermiştir. Keşke hep böyle olsa… İhanetini bu şekilde açıkça ortaya koysa…

Türk devleti gerek Irak’ta, gerek Suriye’de her gün terör örgütü PKK/YPG’ye karşı mücadele ederken, PKK/YPG askerimize, polisimize her gün saldırılar düzenlerken CHP’nin tezkereye “Hayır” vermesi ne demektir?

Bunun tek izahı bölgedeki ABD’nin emperyalizm politikalarını ve terör örgütü PKK/YPG’nin terör eylemlerini desteklemektir. Suriye’nin Türkiye sınırındaki birçok şehir terör örgütü YPG’nin elinde iken, Türk devleti buradaki terör koridorunu yok etmek için düzenli bir mücadele içindeyken CHP’nin yaptığı Türkiye’yi hançerlemektir.

Geçtiğimiz aylarda CHP Genel Merkezine “Sınır Namustur” pankartı açan CHP, sınırlarımızda terör örgütü YPG cirit atarken bu namussuzluğu niçin yapmıştır?

           “YPG’yi terör örgütü olarak değil, vatanını koruyan oluşum” olarak görüyoruz diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve YPG-PYD’yi sürekli destekleyen CHP kadrosu zaten tezkere konusunda bugün sadece sinsi, terör yandaşı, emperyalizm yoldaşı düşüncesini açık etmiştir. Tezkere konusunda bugüne kadar oyun oynuyordu. Maskesini ABDKandil- HDP talepleri doğrultusunda çıkarmıştır.

“CHP milli güvenlik tehlikesi” derken işte CHP’nin bu halini tarif ediyorduk.

CHP’nin son altı yılını hatırlatmaya gerek yok. Son iki ayda yaptıklarından örnekler bile bugünü anlamamız için yeterlidir.

Barzani’ye heyet gönderip “Kürt sorununu biz çözeriz” demesi, PKK’nın siyasi uzantısını kastederek “Kürt sorununu meşru HDP ile çözeriz” iddiasında bulunması ve tezkere oylamasından hemen önce meclis konuşmasında ‘’Büyük Orta Doğu Projesi’ni hayata geçireceğiz’’ demesi Kemal Kılıçdaroğlu’nun tezkere kararındaki “Hayır” oyunu daha iyi anlamamızı sağlayacaktır. CHP ABD’ye ve ABD’nin kullandığı terör örgütlerine teslim olmuştur.

Geçmişte tezkereye “Evet” oyu verip, Irak ve Suriye’deki terör örgütlerine yapılan operasyonlara karşı çıkan CHP, bugün tezkereye “Hayır” oyu verdiğine göre daha azgın terör yandaşlığı yapacaktır.

CHP tezkere oylamasıyla maskesini tam olarak çıkarmıştır, ihanetleri artık daha net görülecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ