balikesirmeydan

Serok Ahmet’in %50 oy gücü

Sıtkı Şeremetli

Serok Ahmet’in %50 oy gücü

6+HDP masasında adayı belirlemek için her türlü Bizans entrikası devam ediyor…

Serok Ahmet'in %50 oy gücü

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

6+HDP masasında adayı belirlemek için her türlü Bizans entrikası devam ediyor. Meral Akşener “Kafamda kırk tilki dolaşıyor, kırkının da kuyruğu birbirine değmiyor pozu verse de yakında o tilki kuyruğu kördüğüm olacak gibi. Çünkü Mansur ve Ekrem gazlaması ve fitnesi elinde patlayacak. Bu gazlama ve fitneler,  CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu köşeye çok sıkıştırdı ve bu yakında bir büyük kavganın da fitilini ateşleyecektir.

Dikkat edin bunlar kendi arasında kavga ediyor görünmese Türkiye’de gündem olacak bir özellikleri de kalmadı. Hem kendilerini destekleyenler hem de bunlara “Belki umut olurlar” gözüyle bakanlar koşar adım uzaklaşmaktadır.

6+HDP masasında moraller bozukken, hepsi birbirine el ense çekerken masaya moral verecek adım Serok Ahmet’ten geldi.

İstanbul’da 300-400 kişilik bir miting yaptı ve oraya bir de “Yüzde 50 oyu bir kere aldın, bir daha alırsın. Adayımız Ahmet Davutoğlu” pankartını astırarak eğlenceli bir atmosfer oluşturdu. AKP Genel Başkanı iken aldığı %50 oyu onun aldığına inanlar, girdikleri ilk belde seçiminde 17 kişinin oyunu almalarına ne diyecekler acaba?

İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’de ‘Buradan ilan ediyoruz, adayımız Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’dur’ açıklaması yapmıştır. Belki 6+HDP masasının gerginliğini almak için mizah üretiyorlar, belki de gerçekten bu mizaha kendileri de inanıyorlar.

Kim bilir belki de 6+HDP masasındaki herkes Ahmet Davutoğlu’nun şahsının %50 oy aldığına inanıyor ve onların onayıyla böyle bir pankart asılıp, böyle bir adaylık açıklaması yapılıyor.

6+HDP masası öyle renkli, öyle zekâ fışkıran, öyle tezgâh yüklü bir masa ki, “Olmaz, mümkün değil” diyeceğiniz ne varsa hepsi de olur, hepsi de mümkündür.

6+HDP içinde farklı düşünen kimse yoktur. Her ne kadar “Değişik renkleri bir masada topladık” deseler de, bu değişik renkler bu ülkeye ihanet konularında inanın birbirinden farklı düşünmemektedir. HDP-terörist Demirtaş ortak noktasında buluşanlar daha nelerde buluşmaz ki?

Ahmet Davutoğlu da madem adaylığını açıkladı, madem %50 oy potansiyeli var, 6+HDP masasının hedefleri için ondan iyisi bulunmaz. Masada Başbakanlık yapmış tek kişi odur. Yarım kalan ihanetler için ondan iyisini, ondan tecrübelisini kimse bulamaz.

Irak’ta Barzani onunla hedefine varır, Suriye’de YPG onunla hedefine ulaşır. “Milliyetçilikle hesaplaşma” için aranan önder odur. Dağlardan “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözünü temizleyecek yegâne güç ondadır. Ermeni ayağa kalkmak istiyorsa onun yolunu gözlemelidir. Amerika kaybettiği adamına yine kavuşacaktır.

Bakın bir Serok Ahmet hamlesiyle neler oluyor neler?

Kılıçdaroğlu masayı tıkama, Akşener tezgâhları artık bırak, arkasında %50 oy desteği olan Ahmet Davutoğlu gibi bir gücün varlığını niye görmüyorsunuz?

“Bir selam versem Anadolu ayağa kalkar” diyen Ahmet Davutoğlu‘nu yapın aday, görün Anadolu’nun halini…

Gülmeyin oğlum, niye gülüyorsunuz?

Ha unutmadan Ahmet Davutoğlu bir de “Erdoğan ve Bahçeli kapalı kapılar ardında ne konuşuyor?” diye sormuş…

Ben sana tüyo vereyim Ahmet Davutoğlu… Kesinlikle “ %50 oy potansiyeli olan Ahmet Davutoğlu’nu aday yaparlarsa halimiz nice olur?” diye kara kara düşünüyorlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ