Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

ŞÂBAN AYININ FAZİLETİ (Eyüp PATIR)

Reklam
ŞÂBAN AYININ FAZİLETİ (Eyüp PATIR)
ŞÂBAN AYININ FAZİLETİ
(Eyüp PATIR)
Resûlullah Efendimiz (s.a.v) Hazret-i Âişe (r.a) vâlidemize:“(Nafile oruçlardan) bana en sevimli olan oruç,Şâban ayındakidir. Yâ Âişe! O öyle bir aydır ki sene içinde vefat edeceklerin isimleri,bu ayda ölüm meleğine verilir.Ben de ismimin,oruçlu iken yazılıp verilmesini isterim.” buyurdular.
Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) buyurdular:
“Receb, Allâhü Teâlâ’nın ayı, Şâban, benim ayım,Ramazan, ümmetimin ayıdır. Şâban günahlara keffâret olan aydır,Ramazan ise günahları temizleyen aydır.”
Şâbân-ı şerîf ayı, hayır kapılarının açılacağı, bereketin indirileceği, hatâların terk edileceği, günahların bağışlanacağı ve yaratılmışların en hayırlısı olan Resûlullah sallallâhü aleyhi ve sellem’e çokça salevât getirileceği bir aydır.
Bu ayda Allâhü Teâlâ’ya yalvarıp yakarmalı, Peygamber Efendimizi (s.a.v.) vesile kılarak Allâh’ın rahmetine yaklaşmaya çalışmalıdır.Dünya, üç günden ibârettir:
Biri dündür, geçmiştir; ibret alınacak gündür. Diğeri bugündür, amel etme günüdür; ganimet bilip değerlendirmelidir. Diğeri de yarındır ki bu bir ümittir; yarına çıkıp çıkamayacağını bilemezsin.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ