RÖPÖRTAJ…MHP KARESİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ GÖKTUĞ ŞEREMETLİ MEYDAN’A KONUŞTU

RÖPÖRTAJ…MHP KARESİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ GÖKTUĞ ŞEREMETLİ MEYDAN’A KONUŞTU
Sabahattin Göktuğ ŞEREMETLİ Milliyetçi Hareket Partisi Karesi Belediye Meclis üyesi.Aynı zamanda uzun yıllar MHP’nin il yönetimi ve değişik kademelerinde görev yapmış genç bir siyasetçi.
14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Göktuğ ŞEREMETLİ ile GAZETE MEYDAN(www.balikesirmeydani.com)olarak bir söyleşi yaptık.
GAZETE MEYDAN-MHP’nin ve diğer siyasi partilerin adaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
ŞEREMETLİ-Diğer siyasi partilerin adayları hakkında yorum yapmak bana düşmez.Onların kendi tercihleridir.Ama MHP için şunu söyleyebilirim;Güzel ve çok isabetli tespit yapılmış.9 tane pırıl pırıl genç donanımlı arkadaşımız aday.Adaylarımız seçilirken bölgesel temsil hakkı da gözetilmiş.Parti tabanımızdan ve vatandaşlarımızdan da büyük onay gördüler.Bu anlamda MHP Balıkesir’in en huzurlu partisidir.
MEYDAN-Seçim çalışmaları ile ilgili programınız nedir?
ŞEREMETLİ-Biliyorsunuz MHP Balıkesir İl Başkanımız Ekrem Gökay YÜKSEL MHP.1.sıra milletvekili adayı oldu.Onun yerine uzun yıllardan beri Ülkücü Hareketin içerisinde olan,davamızın ağabeylerinden başkan yardımcımız Cevdet GÜRCAN yeni il Başkanımız oldu.Yani yıllar önce başlatılan seçim hazırlıkları bu değişimden sonra da aksamadan yürüyor.
Şunu ifade edeyim:MHP sadece seçim döneminde faaliyete başlamadı.Daha bir kaç yıl önceden genel merkezimizin nezaretinde programlanan Bölge,İl,İlçe,Mahalle çalışmalarını yaklaşık 2 yıldan beri sürdürüyor.
MEYDAN-Peki,son dönem çalışmalarınız ile ilgili kısaca bilgi verebilir misiniz?
ŞEREMETLİ-İl ve İlçe yönetimlerimiz çalışıyor.Adaylarımız hem kendi bölgelerinde ve hem de farklı bölgelerde değişimli olarak çalışıyorlar.İnanın pek çok partinin adayları henüz bazı yerlere bir kez bile gitmemişken MHP’li adaylar Balıkesir merkez,İlçe ve
Mahallellerde 2’nci,3’ncü turlarını tamalıyorlar.Yani MHP çalışıyor.Takdir vatandaşlarımındır.
MEYDAN-Kısa bir süre önce MHP Genel Başkanı Sn.Devlet BAHÇELİ Balıkesir’e geldi ve bir miting düzenledi.Katılım size göre nasıldı?Değerlendirme yapabilir misiniz?
ŞEREMETLİ-Muhteşem bir miting oldu.Taşıma kitleler yoktu.Balıkesir kendi güç ve potansiyeli ile bir miting düzenledi.Yaygın Medya’nın da uzun süre gündeminde kalan Balıkesir mitingi 14 Mayıs seçimlerinde MHP’nin Balıkesir’de başarılı olacağının da müjdecisi olmuştur.Sayın genel başkanımız da bu anlamda Balıkesir’den memnun ayrılmıştır.Mitingin düzenlenmesinde emeği geçen tüm partili arkadaşlarımı,kardeşlerimi kutluyorum.Ayrıca miting günü meydanı dolduran muhteşem kalabalığa,vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.
MEYDAN-Evet..Gerçekten Balıkesir’de MHP’nin yükselişini herkes görüyor.Bunun sandığa nasıl yansıyacağını düşünüyorsunuz?
ŞEREMETLİ-14 Mayıs akşamı herkes görecek.MHP Balıkesir’de oy oranını en çok arttıran ve çok sayıda Milletvekili çıkartan parti olacak.
MEYDAN-Aynı zaman İttifak ortağısınız.14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimleri de var.Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
ŞEREMETLİ-Cumhur İttifakı Türkiye’nin teminatıdır.Cumhurbaşkanı adayımız kayıtsız şartsız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’dır.Seçim çalışmalarımızı da bu çizgide sürdürüyoruz.Milletvekili seçimi için partimiz MHP’ye oy isterken Cumhurbaşkanlığı seçimleri için de Sn.Recep Tayyip Erdoğan beye oy istiyoruz.
İnanıyoruz Cumhur İttifakı bu seçimlerden büyük bir zafer ile çıkacaktır.
MEYDAN-Muhalefetin,Millet İttifakının durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
ŞEREMETLİ-7 yamalı bohçadan farkları yok.Projeleri yok.Buna karşın ülke zararına pek çok çirkin ilişki içindeler.Binlerce vatan evladını kahpece şehit eden PKK/HDP ikle yol arkadaşlığı yapanlara bu millet oy vermez.
MEYDAN-Ama ”Batı biz istiyor”diyorlar.
ŞEREMETLİ-Doğru..İstiyor.Ama BATI bunu ne için istiyor.Sömürmek için.Darbelerle başaramadılar şimdi siyaset oyun ları ile,baskı ile,şantaj ile,algı ile başarmaya çalışıyorlar.BİDEN bunu açıkça söyledi.Ama şunu unutuyorlar;Türkiye artık eski Türkiye değil.Türk Milleti artık Türkiye’nin sömürge haline dönüşltürülmesine asla izin vermez.
MEYDAN-Projeleri olduğunu ifade ediyorlar.
ŞEREMETLİ-Var,ama hepsi yıkım projesi.Irak’tan,Libya’dan,Suriye’den Türk askerini çekeceklermiş.Katil Öcalan’ı ve Demirtaş’ı serbest bırakacaklarmış.FETÖ’cülere af çıkartacaklarmış.Öte yandan,İHA’ları,SİHA’ları,tank,uçak,otomobilve helikopter üretimlerini görmüyor kör gözleri.Doğal gaz petrol çıkartma gayretlerini yok farzediyorlar..Daha pekçok yanlış ve eksileri var.Bu iş Zillet İttifakı ile yürümez.Bunu Türk Milleti görüyor.14 Mayıs’ta büyük hüsran yaşayacaklar.
MEYDAN-Son sözleriniz olarak neler söylemek istersiniz?
ŞEREMETLİ-Devletin bekası,vatanın özgürlüğü için MHP ve Cumhur
İttifakı’nın başarısı şarttır.Türk Milleti gereğini yerine getirecek ve bölücülüğe geçit vermeyecek,başta ABD olmak üzere, tüm Emperyalist güçlere haddini bildirecektir.14 Mayıs özgür Türkiye’nin CUMHUR İTTİFAKI’nın başarısı ile zafer imzası olacaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ