balikesirmeydan

PKK’ya sahip çıkan namussuz dil

Sıtkı Şeremetli

TSK’ya sahip çıkan eril dili ise PKK’ya sahip çıkan namussuz dil nedir?

          Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Şebnem Korur Fincancı özüyle sözüyle, ruhuyla bedeniyle, katıksız, tartışmasız bir PKK’lıdır. Ömrünü terör örgütü PKK’nın propagandasına adamış birisidir. Zaten bu kimliği bilinerek TTB Başkanı yapılmıştır.

Terör örgütü PKK’nın televizyonuna çıkıp, PKK’nın “Türk Ordusu kimyasal silah kullanıyor” iftirasına destek vermesi sicilinin bir başlangıcı değil, kirli geçmişine bir yenisini eklemek olmuştu.

          “Savaşın son bulması için, atılacak en önemli adımın, Abdullah Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşturulması” diyecek kadar ‘Barış İçin Öcalan’a Özgürlük Platformu’nun bir mensubuydu o.

PKK’nın kapatılan Özgür Gündem gazetesine destek kampanyasında “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni” olan kişiydi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Doğu ve Güneydoğu’da PKK’lı teröristlere karşı başlattığı hendek operasyonlarına ilişkin ‘siviller öldürüldü’ diyerek, Türkiye’nin uluslararası mahkemelerde yargılanması gerektiğini savunan oydu.

          “Ermeni soykırımını lanetliyoruz! Eğer bu soykırımı Ermeni anne babalarımız kabul ediyorsa, o soykırım var demektir! Kahrolsun Faşist Türkiye Cumhuriyeti” diyen oydu. “Türkiye Cumhuriyeti paranoya ve histeriyle Kürt halkına soykırım yapıyor!” diyen oydu.

          “Ermeni soykırımının hâlâ kapı arkasında konuşulmak zorunda hissedilmesinin, ilkokula, sokağa Türk isimlerinin verilmesinin utancını yaşıyorum” diyen oydu.

Bu alçak kadının öylesine vatana ihanet sicili var ki, bu bahsettiğimiz başlıklar okyanusta damladır.

Böyle bir sicili olan ve bu hainliğinden yıllardır zerre sapmamış böyle bir alçağa ancak namussuz, şerefsiz ve haysiyetsiz olan hainler sahip çıkar değil mi? Aynen de öyle oluyor zaten…

Hele bazı kendine “Atatürkçüyüm” diyen kansızlar var ki, onlar Atatürk maskesi takarak böyle birine sahip çıkarak namussuzluğun, şerefsizliğin ve haysiyetsizliğin en önde gideni olmaktadır.

Teröristbaşı Öcalan’a özgürlük isteyen, PKK’nın gazetesinde “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” yapan, Türk Ordusu’nun terörle mücadelesine iftira atan, “Türkler Ermeni soykırımı yaptı” diyerek Türk tarihine iftira atan bir alçağa sahip çıkana ne dememiz gerekiyor sizce?

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Gültekin Uysal, Temel Karamollaoğlu Türk Ordusuna atılan iftira karşısında niçin susmaktadır?

İftiraya susuyorlar ama Şebnem Korur Fincancı’nın tutuklanmasına tepki gösteriyorlar. CHP ve Ali Babacan açıktan Türk Ordusuna iftira atan alçak kadına sahip çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir. Diğerleri de Türk Ordusuna iftira karşısında susarak destek olmaktadır.

Hadi PKK’nın büyük partisi haline gelmiş CHP kendine yakışanı yapıyor da arkasına takıp götürdüğü Ülkücüleri devşiren Meral Akşener niye susuyor? MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Bölücü yuvası TTB kapatılsın” dediğinde boğazını yırtarcasına “Kendine, sözüm ona milliyetçi diyenlerin hor gördüğü, Atamın bize emaneti, cefakâr Türk tabiplerine selam olsun…” diye bağırıyor ve destek vermek için dönemin TTB Başkanına destek telefonu açıyordu. TTB Başkanının Türk Ordusuna iftirası karşısında şimdi niçin susuyor? En azından tribünlere oynamayı severdi. Onu dahi niye yapmıyor-yapamıyor?

Böyle bir kadına sahip çıkanlar, tepki göstermeyenler ya Türk değil ya da PKK ortak noktasında buluşuyorlar.

Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Ordusu’na karşı yaptığı alçaklık karşısında kimi ona sahip çıkarken, kimi susarak destek verirken bir alçaklık manzarası da Boğaziçi Film Festivali’nde yaşanıyordu. Boğaziçi Film Festivali’nde ödül alan yönetmen Özcan Alper isimli şahıs, “Şebnem Korur Fincancı, sadece barış dediği için maalesef linç kampanyasına maruz kaldı, umarım son olur, umarım cezaevinden çıkar, bu ödülü ona itfah ediyorum” konuşmasını yaparak da büyük bir alçaklığa imza atmıştır.

Bu alçağa sormak lazımdır onbinlerce kişiyi öldürmüş terör örgütü PKK’ya sahip çıkarak nasıl “Barış” demiş oluyor?

Terör örgütü PKK’nın iftirasına sahip çıkarak Türk Ordusunu kötülemek barışseverlik mi oluyor ey alçaklar sürüsü?

Boğaziçi Film Festivali’nde bu alçak konuşmayı alkışlayan sözde sanatçı bozuntularına ne dersiniz? PKK’lılara destek veren alçaklığın nesi hoşunuza gitti?

Bu alçakların çoğuna sorsan kendini “Atatürkçü, Cumhuriyetçi” diye tarif eder. Ama gel gör ki, alkışlayarak destek verdikleri kişiler Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışanlardır. Ya o TRT’deki dizilerde oynayıp da PKK’lılara verilen desteği gözlerini pörtleterek çılgınca alkışlayanlara ne demeli? Siz de hiç mi namus, şeref, haysiyet yok da PKK’lı alçaklara çıkılan desteği onaylıyorsunuz?

Zaten sizde adamlık, insanlık olsa Irak’ta, Suriye’de Türkiye’ye saldırı için kurulan terör koridorlarını canıyla, kanıyla, mücadelesiyle parçalayan Türk askerine atılan iftira karşısında Türk Ordusu’nun yanında yer alırdınız. Ama ne adamsınız, ne insan… Ne şerefiniz var, ne de namusunuz…

Bu alçaklığa o salonda tek tepki gösteren de oyuncu Burak Haktanır olmuştur. Tepkisini “O kadın TSK’ya iftira attı. Kaç gündür bütün PKK sayfaları onu destekliyor” şeklinde bağırarak göstermiştir. Bu sözler sonrası salonda alkışlayanlar da elbet vardı.

Olay sonrasında da tepkisini “Belki bu yaptığım kariyerime mal olacak ancak umurumda değil. Mehmetçiğe sahip çıkmak hepimizin görevi” şeklinde ifade etmiştir.

Bir bayan oyuncu da Burak Haktanır’ın bu eleştirisine, “Çok eril bir dil kullanıyorsunuz” diye karşılık vermiş…

PKK’nın televizyonundaki TSK’ya yönelik iftira diline sus ama Mehmetçiğe sahip çıkan dile “Eril bir dil” de… Hepinizin Allah belasını versin… Bir gün de Türk Ordusu’ndan yana olun… Şehitlere, gazilere sahip çıkın… Türkiye’nin ekmeğini yiyip, suyunu içen hainler…

Namuslu solculardan merhum Atilla İlhan “Türkiye’nin bir hain kontenjanı var, bu nüfusun yüzde 10’udur” demişti. Ben bunun arttığı kanısındayım. Atatürk’ün miras bıraktığı CHP bile günümüzde PKK’lı alçaklar için ağıt yakıyorsa kime ne söyleyeceksiniz?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ