Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Meral Akşener’in vıcık vıcık benzetmeleri!

admin

admin

Meral Akşener’in vıcık vıcık benzetmeleri!

Aşık Seyrani diyor ya “Kedi var aslanın yerini tutmuş, aslan var adına kedi söylenir.”

Ekrem İmamoğlu’nu Atatürk’e benzeten embesil bir sözde sanatçıdan sonra, Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmed Han’a benzeten bir siyasetçi daha ortaya çıktı.

Ve cıvık cıvık şu cümleleri kurdu:

          “1453, Fatih Sultan Mehmet aynı senin gibi dedi ki; ‘Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul’u alırım. Bizans’a, Avrupa’ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul’u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı.”

Bu cümlelerin sahibi yerel seçimlerde CHP ve HDP yanında Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen, seçimleri kazandıktan sonra partisinin genel merkez yöneticilerini şef, müdür olarak İBB’ye yerleştiren ve Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığındaki çapsızlıklarına, vizyonsuzluğuna, ihanetlerine susan Meral Akşener’e ait…

İstanbul’da oy veren CHP’liler bile oy verdiğine bin pişman ama Meral Akşener’in siyasi cıvıklığı onu Fatih Sultan Mehmet yapmaya yetti.

Gemileri karadan yürüterek İstanbul’u Bizans’ın elinden alan, çağ açıp çağ kapatan büyük devlet adamı ve komutan Fatih Sultan Mehmed Han’ı daha otobüsleri yürütmekten aciz Ekrem İmamoğlu ile bir tutmak sanırım büyük şizofrenlik bir durumdur.

Böyle bir benzetme gafletinde bulunan Meral Akşener aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyen İstanbul seçmenine de “Haçlı, Bizans” benzetmesi yaparak başka bir hakarete de imza atmıştır. Oysa Bizans politikalarını uygulayanlar bizzat kendileridir. İşin tuhaf tarafı ise Meral Akşener’in Fatih Sultan Mehmed’e benzettiği Ekrem İmamoğlu için Yunan medyası da seçimi kazandığında “İstanbul’u fetheden Yunan”“Pontus kökenli bir Rum” ve “Bizim çocuk” manşetleri atmıştı. Hadi diyelim bu Yunan medyasının Türkiye üzerinde bir fitne propagandası… Ya Ekrem İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul içindeki en büyük emaneti olan Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmalarının yaşandığı günlerde Yunan gazetecinin “Ayasofya ibadete açılmalı mı? Konuyla ilgili düşünceleriniz nedir?” sorusuna, “Ayasofya’nın ibadete açılması gibi bir ihtiyacın bulunduğuna inanmıyorum.” cevabını vermesine ne demeliyiz? Bu soruyu Meral Akşener’e sormuyoruz elbette… Çünkü o da Ayasofya konusunda “bakın buradan iddia ediyorum Sayın Erdoğan onu açamaz” diye ekranlarda rol kesiyordu. Meral Akşener, İBB’de partisi için aldığı iki şeflik, üç müdürlük için böyle birine cıvık cıvık bu tür yakıştırmalarda bulunarak siyasi trajedi sergilemeseydin keşke…

Gerçi “Demirtaş’ın siyasi çizgisini çok beğeniyordum”, Demirtaş niçin hapiste, suçu?” diyen Ekrem İmamoğlu’na nasıl böyle yakıştırmalar yapıyorsun?” desek bile, kendisi terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını istedi ve serbest bırakılınca evinde onunla kahvaltı yapabileceğini söyledi. Gerçi “HDP’lilerin başımın üstünde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışıyorum” diyen Ekrem İmamoğlu’na nasıl böyle yakıştırmalar yapıyorsun?” desek bile kendisi HDP’yi Kürtlerin siyasal temsilcisi yapan, HDP’nin kapatılmasına karşı olduğunu söyleyen birisidir. İBB’nin kitaplığında terörist Demirtaş’ın ve teröristbaşı Sakine Cansız’ın kitabı satılır, Meral Akşener susar… PKK’ya yardım ve yataklıktan dolayı görevden alınan HDP’li Belediye Başkanlarına destek için Diyarbakır’a giden, onları savunmak için Fransa’da yaptığı konuşmada Türk devletini şikâyet eder, Meral Akşener susar… Ekrem İmamoğlu’nun eşi ve CHP’liler terörist Demirtaş’ın kitabından sahneye uyarlanan tiyatroya gider, Meral Akşener susar…

Ekrem İmamoğlu şehit eşleri, anaları dururken PKK’lı Pervin Buldan’ın Kadınlar gününü kendiyle beraber kutlar, Pervin Buldan gibi PKK’lı ile fidan diker, Meral Akşener susar… İhanetlere susan Meral Akşener, cıvık cıvık Ekrem İmamoğlu övgüleri olursa sahneden inmiyor. Fatih Sultan Mehmed Han’a benzetme cıvıklığı da böyle bir şeydir. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin “İP Başkanı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı rahmetle andığımız kutlu hünkarımız Fatih’e benzetmesi, bu şahsı ikinci Fatih diye tarif etmesi, buna karşılık oy vermeyen milyonlarca vatandaşımızı Bizans ve haçlı diye yaftalaması korkunç ve kahredici bir seviyesizlik, duvarlara zulüm 1453’de başladı yazan soysuzlara ikramdır” ifadeleri bu hali özetlemiştir. Meral Akşener bu benzetmeyle Ekrem İmamoğlu’na siyasi proje olarak teslim olmuştur. Ekrem İmamoğlu yarınlarda CHP ile ilgili bir adım atarsa Meral Akşener muhakkak partisi için aldığı iki şefliğin, üç müdürlüğün minnettarlığını ona bağlılık olarak gösterecektir.

Ekrem İmamoğlu’ndan çakma Fatih Sultan Mehmet Han çıkaran bu dalkavukluk anlayışı nasıl bir zihinsel atmosfer yaratıyorsa, geçenlerde de Meral Akşener’e “Tomris Sultan” benzetmesi yapıyordu.

Türk milletini ortadan kaldırmak isteyenlerin yoldaşlarına verilen sıfatlara, benzetmelere bak Yarabbim… Meral Akşener’in Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmed Han’a benzetmesi sonrası merhum Abdurrahim Karakoç’un “Şüpheliyim Bre Dostlar” şiirindeki bazı dizeleri aklıma geldi.

          “İki ayaklıydı, konuşuyordu

“İnsandır” dediler, ben inanmadım.

Kediye benzettim… Artık yiyordu

“Aslandır” dediler, ben inanmadım.

          Dedim, soyu kalsın, töresi nasıl

Verdiği sözlerin firesi nasıl

Şeytanla, Deccalla arası nasıl?

“Düşmandır” dediler, ben inanmadım.

          Özünü yokladım özünde nur yok

Dilinde edep yok, sözünde nur yok

Kalbinde itikat, yüzünde nur yok

“Sultandır” dediler, ben inanmadım.”

Ekrem İmamoğlu’na bir daha bakın bakalım kime benziyor. Yunanlılar kendine benzetiyor, seçim zamanı da HDP’li biri “Sizi Selahattin Demirtaş’a çok benzetiyorum” demişti… Meral Akşener’in Fatih Sultan Mehmed Han’a benzetmesi sonrası İP’e İBB’de ayrılan müdürlük, şeflik ve ihale kontenjanı artmış mıdır?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ