Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Meclis Başkanı Şentop, Balıkesir’e geliyor

Reklam
Meclis Başkanı Şentop, Balıkesir’e geliyor

Meclis Başkanı Şentop, Gazetecilik Ödül Töreni ve Hukuk Fakültesi’nin açılışı için Balıkesir’e geliyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, bir dizi program için 5 Kasım Cuma günü Balıkesir’e geliyor

Meclis Başkanı Şentop, Gazetecilik Ödül Töreni ve Hukuk Fakültesi'nin açılışı için Balıkesir'e geliyor

AK Parti Milletvekili Av.Adil Çelik, beraberinde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve gazeteci Sadullah Özcan ile TBMM Başkanı Prof.Dr.Mustafa Şentop’a ziyarette bulundu. Hukuk Fakültesi’nin açılışı ve Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödül Töreni’ne şeref konuğu olarak katılması için Balıkesir’de davet etti.

TBMM’deki Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Milletvekili Çelik, Anayasa Hukuku Hocası olan Şentop’un Hukuk Fakültesi’nin açılışını yapmasının ayrı ve değerli bir anlamı olduğunu belirtti. Demir de, Cemiyetin faaliyetleri ve Hasan Basri Çantay hakkında bilgilendirme yaptı.

KUVA-Yİ MİLLİYE ŞEHRİ VURGUSU

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kuva-yi Milliye’nin bayraklaşan kentleri arasındaki Balıkesir’de bulunmaktan onur duyacağını ifade etti.

5 Kasım Cuma günü Balıkesir’de olması beklenen Başkan Şentop, Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) bünyesinde yeni kurulan Hukuk Fakültesi’nin açılışını yapacak, ardından Gazeteciler Cemiyeti’nin 60.Kuruluş Yılı Etkinlikleri kapsamında Hasan Basri Çantay Gazetecilik Ödül Töreni’ne katılacak.

HASAN BASRİ ÇANTAY KİTABI, BALIKESİR KOLONYASI ve ZEYTİNYAĞI

Bu arada ziyarette Şentop’a,  Balıkesir’in TBMM 1. Dönem Milletvekili, yazar, şair, gazeteci, Kuva-yi Milliyeci, İslam Alimi ve fikir adamı Hasan Basri Çantay’ın her yönüyle ele alındığı, İlahiyat Fakütesi’nce hazırlanan ve Altıeylül Belediyesi’nce basımı yapılan 2 ciltlik eser ile Balıkesir Kolonyası ve zeytinyağı takdim edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ