balikesirmeydan

Mansur ve Meral neyi paylaşamıyorsunuz?

Sıtkı Şeremetli

Mansur ve Meral neyi paylaşamıyorsunuz?

          Daha önce tekrar tekrar sordum yine soruyorum. Meral Akşener’in partisi İP Türkiye’nin her yerindeki billboard ve diğer reklam panolarını hangi parayla donatıyor? Televizyon ve internet sayfalarına reklamları hangi bütçeden karşılıyor?

Geçtiğimiz akşam Ankara sokaklarını da parti afişleriyle donattıklarını gördüm. Bu konu sadece günümüzün meselesi değil aylardır Türkiye’nin her yanı özellikle de CHP’li Belediyelerin olduğu yerlerde milyonlarca bedeli olan afişlerle donatılıyor. Bunlar İP’in hazineden aldığı paralarla ödenecek reklam çalışmaları değildir.

Hatırlarsanız Ekrem İmamoğlu’nun İP’in “medya ve tanıtım” için harcadığı 80 milyon TL’lik faturasını ödediği iddia edilmiş, birçok gazete ve televizyonda bu iddia haber olmuştu. Ama ne Ekrem İmamoğlu ne de Meral Akşener tarafından bu konuyla ilgili inkâr açıklaması gelmemişti.

Ankara’nın her yanı da Meral Akşener’in afişleriyle süslenince insan şüphelenmeden edemiyor. Acaba burada da CHP’li yoldaş Mansur Yavaş mı İP’in “medya ve tanıtım” faturalarını ödüyor?

Programlarında Başbuğ Alparslan Türkeş’e hakaret eden, adeta HD(P)KK’nın propaganda kanalı olan, milli ve manevi tüm konularda alerjisini yansıtan Halk TV’nin yemek faturasını ödeyen Mansur Yavaş’ın İP’in faturalarını ödemesi de büyük sürpriz olmaz herhalde?

İP Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’a 107 milyonluk ihale veren ve Bedri Yaşar’ın da “Çocuklarım ihaleyi almış, haberim yoktu, sonradan öğrendim” şeklinde kabul ettiği ihale pastasından sanırım Meral Akşener’in partisi de payını almıştır. Aldı mı yoldaş Mansur Yavaş?

Ya da İP’lilere dağıttığın diğer ihalelerden bir havuz mu oluşturuldu?

Yoldaş Mansur Yavaş, Ankara’nın tüm cadde ve sokaklarının Meral Akşener’in afişleriyle donatılma seferberliğinin neresindedir?

Ama ortada ilginç bir durum vardır. Mansur Yavaş Meral Akşener’in gözüne girmek için kendini parçalasa da diyaloglarda bir sıkıntı yaşadıkları anlaşılmaktadır.

Mesela İsmail Ok bir televizyon programında İP’ten istifa ettikten sonra Meral Akşener’in Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü günlere ait bir toplantı içeriğini anlatmış ve o programda, “Meral Akşener Mansur Yavaş’ın ABB Başkan adaylığına şiddetle karşı çıkmıştı” demişti. Bu itiraf İP sözcüleri tarafından o günlerde yalanlanmamıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mansur Yavaş, göreve başlamasının 3’üncü yılında geçen süreci değerlendirdiği ve sözde projelerini tanıttığı bir toplantı düzenledi ama dikkat ettim Meral Akşener o toplantıya katılmadı. O toplantıya Mansur Yavaş’ın ihale verdiği İP Milletvekili Bedri Yaşar’ın kadim dostu Koray Aydın ve bazı İP’li yöneticiler katıldı. Milletvekillerinin Mansur Yavaş’tan ihale almasına hiçbir tepkisi olmayan Meral Akşener niye katılmadı acaba?

Geçtiğimiz günlerde de CHP’li yoldaş Mansur Yavaş İP Genel Merkezi’nde Meral Akşener’i ziyaret etti. Ama ilginçtir her misafirini kapıda karşılayan Meral Akşener Mansur Yavaş makam odasına girdiğinde yerinde yoktu. Mansur Yavaş’ı odasında bir hayli bekleten Meral Akşener odaya sonradan geldi.

Bir terbiye etme hali olduğu açıkça kendini belli ediyordu.

          Mansur Yavaş bu görüşmeden sonra 10 günlük izne ayrılmış, ABB de bunu; “ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş, göreve başladığı 8 Nisan 2019 tarihinden bugüne dek toplam 19 gün izin kullanmıştır” duyurusuyla ilan etmiştir. Moralini bozan bir görüşme mi oldu acaba?

Yoksa İP’in maddi havuzunu doldurma konusunda mı anlaşamadılar?

          Yoldaş Mansur Yavaş, herhalde yine ikinci vatanı haline getirdiği İngiltere’ye tatile gidecek… İyi tatiller Mansur Yavaş…

          Yediğin, içtiğin, gezdiğin senin olsun da Meral Akşener ile neyin gerginliğini yaşıyorsun onu anlat bize.

Aranızda ne yaşandı ki senin ABB adaylığına dahi karşı çıkmıştı?

O da “Demirtaş serbest bırakılsın” diyor, sen de “Demirtaş serbest bırakılsın” diyorsun…

          O da “HDP meşru ve yasal parti” diyor, sen de “Ajans izin verirse HDP ile görüşürüm” diyorsun…

O da FETÖ’ye yakın, sen de FETÖ’ye yakınsın…

          O da “İYİ Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum“ dedikten sonra CHP ve HDP ile ittifak kurdu, sen de MHP’ye “Maneviyatsız CHP” içerikli mektuplar yazdıktan sonra CHP üyesi oldun…

Yani huyunuz huyunuza, suyunuz suyunuza uyuyor. O halde neyi paylaşamıyorsunuz?

Yoksa paylaştıklarınızda mı anlaşamıyorsunuz?

Anlatın da biraz eğlenelim?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ