balikesirmeydan

“Lambaya püf de / Hoh deme püf de”

Sıtkı Şeremetli

“Lambaya püf de / Hoh deme püf de”

Her değeri, her olayı, her konuyu istismar ederek siyasette başarıyı yakalamaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik zamlarını da istismar etmek için…

"Lambaya püf de / Hoh deme püf de"

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Her değeri, her olayı, her konuyu istismar ederek siyasette başarıyı yakalamaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik zamlarını da istismar etmek için “Elektrik faturalarımı ödemeyeceğim” demişti. Bu istismarında da kararlı durdu ve elektrik faturasını ödemedi. Yetkililer de elektriğini kestiler.

Kendisi de bunu sosyal medya hesabından “Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” şeklinde duyurarak istismarını iyice sulandıracağını göstermiştir.

Bir gecelik otel odasına 100 bin TL ödemiş bir adam için istismarın en iğrenç hâli de bu olsa gerek… O ışıl ışıl yanan otel odasına ödediği100 bin TL’ye kaç tane garibanın elektrik faturası ödenirdi.

Evinin mutfağında eşiyle börekler açarak halk adamı rolü oynayan ve bu rolüyle “Bakın bakın mutfağı öyle lüks değilmiş” algısı yaratmaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir gecelik otel odasına 100 bin TL verdiği ortaya çıkınca geriye halkın duygu ve düşüncelerini istismar eden bir siyasetçi kaldı.

CHP’li kaç belediye başkanı yolsuzluktan, rüşvetten görevden alındı. CHP’li büyükşehir belediyelerinde vurgun, yağma düzeni kurulmuş buna sesi çıkmayan Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturası üzerinden halkı isyana davet ediyor. Bu yetmiyor gibi bir de bunu siyasi ranta dönüştürmeye çalışıyor.

Fatura istismarcısı Kemal Kılıçdaroğlu!

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın makam odasındaki içecek masrafının 1 milyon 14 bin 188 TL olduğunun ortaya çıkmasına bir yorum yapacak mı?

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlık ücreti için 5 milyar 657 milyon 608 bin TL ödediğinin ortaya çıkmasına bir yorum yapacak mı?

Vurgun düzeninin daha diğer örneklerini yazmıyorum. Yaz yaz sayfalara sığmaz inanın. Halkçı parti rolünü oyna, halk adamı rolünü oyna ama halkın parasını böyle sömürün…

Mansur Yavaş okyanus mu içti?

Ekrem İmamoğlu hangi süper beyinden danışmanlık alıyor ve niye geldiği günden bu yana çivi çaktığına şahit olan yok o hâlde?

Neyse ki, Kemal Kılıçdaroğlu bu elektrik faturası tiyatrosunu başlattığında MHP Lideri Devlet Bahçeli tüm teşkilatlara talimat vererek kendisine birer kandil göndermişti. Hepsini yakıp evinde otursun, evi de 100 bin TL verdiği otel odasındaki gibi ışıl ışıl olacaktır.

Tezkereye “Hayır” oyu vererek korumaya çalıştığı Kandil’deki dostlarının feryatlarını evinde yakacağı kandil ışıklarıyla birlikte takip etsin…

Az kaldı Kandil’in elektriği de kesilecek…

Kemal Kılıçdaroğlu “Lambaya püf de / Hoh deme püf de” her türlü ışığın sönecek çünkü senin…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ