Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Kuruluşundan bu yana gelmiş gelmiş en….

Reklam
Kuruluşundan bu yana gelmiş gelmiş en….

Kuruluşundan bu yana gelmiş gelmiş en….

Balıkesir Üniversitesi, İlter Kuş dönemiyle birlikte gelişimi ve prestiji yüksek eğitim-öğretim kurumu olma noktasında hızla yol almaya başladı. Rektör Kuş’un işleri bizzat takibi ve koordineli çalışmasıyla Tıp Fakültesi Hastanesi başta olmak üzere bir çok alanda hızlı bir yükseliş trendi yakalayan üniversitemiz, şimdi de mezunlarını iş sahibi yapmak amacıyla Türkiye’de bir ilke imza attı.

BAÜN ve İŞKUR’dan, Mezunların İstihdamına Yönelik İş Birliği

Balıkesir Üniversitesi  (BAÜN) Rektörlüğü tarafından, Balıkesir Üniversitesi mezunların Balıkesir’de kalifiye iş gücü olarak istihdamına yönelik hayata geçirilen Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü projesi, İŞKUR iş birliğiyle yeni bir güç kazanıyor. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’un öncülüğünde, Üniversite-Kent-Sanayi İş Birliği çerçevesinde ortaya konulan proje kapsamında, kampüste BAÜN İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü ve İŞKUR hizmet noktasının birlikte çalışacağı bir büro oluşturulacak.

 

Gerçekleştirilecek iş birliği çalışması kapsamında, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Nazım Balcı ve Müdür Yardımcısı Ali Kocagöz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, kurumlar arası gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunulurken, mezunların Balıkesir’de kalifiye iş gücü olarak istihdamı için Balıkesir Üniversitesi ve İŞKUR İl Müdürlüğünün koordineli çalışması kararlaştırıldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Mezun İstihdam Ofisi Koordinatörlüğü projesinin kısa sürede önemli bir gelişim gösterdiğini ifade ederken, ziyaretleri ve projeye verdikleri destek dolayısıyla İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı’ya ve Müdür Yardımcısı Ali Kocagöz’e teşekkür etti.

iŞbirliği hakkında değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Üniversite bünyesindeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarındaki istihdam ofislerinin, İŞKUR ile birlikte hareket etmesinin önemli olduğunu belirtirken, İŞKUR Balıkesir İl Müdürü Nazım Balcı da projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ