balikesirmeydan

KÜRTLERLE BARIŞMAYAN KAZ DAĞLARINI KAYBEDERMİŞ!..

Sıtkı Şeremetli

Ateşin çocukları ve onlara uygun muhalefet

          Havalar ısınır ısınmaz Orman yangınları çeşitli il ve ilçelerde yine başladı. Çünkü geçtiğimiz yaz ayında da Türkiye’nin birçok bölgesinde bu acıyı yaşamıştık. Bu orman yangınlarının büyük oranı doğal sebeplerden öte sabotajlarla çıkarılmaktadır. Terör örgütü PKK’nın sırf Türkiye’deki ormanları yakmak için “Ateşin Çocukları” adını vererek ekip kurduğunu da herhalde duymayan kalmadı.

          “Ateşin Çocukları” adını kullanan teröristler geçtiğimiz yıl Türkiye’nin birçok yerinde yaktığı ormanlarımızın il il, ilçe ilçe listesini yayınlamıştı.

Belli ki yine ormanlar üzerinde terör eylemi için düğmeye bastılar. Türkiye, Irak ve Suriye içinde terör örgütlerini temizlemeye odaklanmış ve bu konuda terör örgütlerine darbe üstüne darbe vururken, bunlar Türk devletini ve hükümetini orman yangınlarıyla meşgul etmeye çalışıyorlar. Çünkü orman yangınları kriz, kaos ve odaklanmış gündem demektir. Hazır HD(P)KK ile uyumlu, anında Türk devletini ve hükümetini suçlayacak CHP ve İP gibi partilerin varlığı da bunlar için bir fırsat olmaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, terör örgütü PKK’nın uzantısı “Ateşin Çocukları” isimli peydahlamalar il il, ilçe ilçe yaktıkları ormanların listesini yayınladığında “Öf” bile demezken, Orman yangınlarını söndürmek için büyük mücadele veren Türk devletinin kurumlarına ve hükümete yönelik niye bu kadar öfke duyuyorlar?

Orman yakana duymadığınız öfkeyi, orman söndürmeye çalışanlara niçin duyarsınız?

Her yerde ortaksınız bu yetmiyor da, bir de Orman yangınlarında mı ortaklık yapıyorsunuz?

“Ateşin Çocukları” size “Biz Ormanları yakacağız, siz de cazgırlık yapın” görevi mi veriyor?

Ormanlarımız yanarken, muhalefet sağduyu yerine niçin kendinden geçen psikopat rolünü oynuyor?

Meral Akşener “Nitekim daha dün akşam, Marmaris’ten felaket haberi geldi. Gelen bilgilere göre, yine uçak yok. Yine hazırlık yok. Yine kontrol odası pozları, bol miktarda hamaset var. Bu nedenle iktidarı uyarıyorum. Geçtiğimiz sene günlerce yüreğimizi yakan, nefesimizi kesen ve canlarımızı alan yangınları unutmadık” diye feryat-figan ediyor. Terör örgütü PKK geçtiğimiz yıl neredeyse orman yangınlarının %80’nini üstlendiğinde Meral Akşener’in ağzından bir öfke hali duyan olmuş muydu?

          Kemal Kılıçdaroğlu da orman yangın bölgesindeki konuşmasında öyle öfkeliydi ki, gözlerinden adeta ateş çıkıyor ve “Verin görevi bize, biz yapalım. Biz yapalım, biz bitirelim. Açarız bir kampanya, gece görüşü olan uçağı da helikopteri de getiririz buraya” diye bas bas bağırıyordu. Bu konuşmayı yaparken de yangına müdahale eden helikopterlerin sesi canlı yayında çok net duyuluyor, yanındaki tüm yöneticiler de aval aval gökyüzüne bakıyordu.

          Ormanlarımızı yakıp bunu da yayınladığı listelerle üstlenen “Ateşin Çocukları” isimli PKK’nın şeytan peydahlamalarına zerre tepki göstermeyip, çıldırmış gibi hükümeti suçlama hali nedir?

Yangın bölgesinde 688 OGM personeli olmak üzere toplam 1494 personel, 172 arazöz olmak üzere diğer kamu araçları ile toplam 363 araç, 17 OGM dozeri olmak üzere 39 iş makinesi görev yaparken, ayrıca yangında 14 uçak, 20 helikopter, 2 İHA, 3 ambulans, 8 vidanjör, 8 TOMA da etkin kullanırken niçin halka hiçbir müdahale yapılmıyor gibi bir izlenim verilmek isteniyor?

Herhalde PKK’nın “Biz ormanları yakalım, siz cambaza bakın oyununu oynayın” talimatı var ki böyle davranıyorlar.

          İsrail gazetesine verdiği röportajda “AK Parti ile MHP ittifakına karşı çıktığı için CHP ile aynı fikirdeyiz” diyen teröristbaşı Murat Karayılan geçtiğimiz yıl teröristlere “2-3 genç bir araya gelerek eylem yapabilir. ‘Silahımız yoktur’ diyebilirler. Silahları çakmak ve kibrittir. Onlar da çakmak ve kibritle mücadele edebilir” talimatı vermişti değil mi?

Murat Karayılan kim?

          CHP’nin toz kondurmadığı, Ekrem İmamoğlu’nun twit atarak Meral Akşener’le birlikte “Kadınlar Gününü” kutladığı ve fidan dikiminde yanyana poz verdiği HD(P)KK’lı Pervin Buldan’ın “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, sayın Karayılan, sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda“ sözleriyle ve büyük bağlılıkla andığı teröristbaşıdır.

          Ormanları yakma talimatını “Silahınız çakmak ve kibrittir” diye veren teröristbaşı Murat Karayılan CHP’ye bu derece yakınlık duyarken, teröristbaşı Murat Karayılan’a yakın Pervin Buldan CHP tarafından bu derece el üstünde tutulurken Kemal Kılıçdaroğlu orman yangınları üzerinden PKK eleştirisi yapabilir mi?

          HD(P)KK’lı Pervin Buldan geçtiğimiz gün “Bir Kandil fotosu da benden olsun:)”  mesajıyla Kandil’deki teröristbaşı Cemil Bayık’la fotoğrafını paylaştı. CHP başta olmak üzere 6’lı masanın hiçbir Genel Başkanı tepki gösteremedi.

Niye?

Çünkü Cumhurbaşkanlığı seçimleri için balığın suya muhtaçlığı gibi HDP’ye muhtaçlar…

          Pervin Buldan’ın Kandil’deki alçağı paylaşma alçaklığına susanlar, PKK’nın Orman yakması karşısında bir tepkisi olur mu?

Türk milleti Orman yangınları karşısında muhalefetin bu tutumunu çok iyi irdelemelidir.

          Önümüzdeki süreçte, terör örgütü PKK’nın orman yangınlarını artıracağını anlamak için kâhin olmaya gerek yok. Türk ordusu karşısında sıçan gibi kaçışan, leşe dönüşen teröristler orman yakarak intikam aldığını ve Türk devletinin refleksini buraya hapsettiğini sanıyor.

          Orman bölgelerinde devletimiz, vatandaşımız çok dikkatli olmalı, gözünü, kulağını dört açmalıdır. Bir hain elin kıvılcımı nefesimizi, yeşilimizi yok etmeye çalışıyor. O hain ellerin, bir elinin de muhalefette olması ne kadar acı!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ