balikesirmeydan

Kemal Bey’in secdesi

Sıtkı Şeremetli

Kemal Bey’in secdesi

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘Muharrem Aşı’na katılan Alevi sanatçı ve STK temsilcilerine, ”Hangi yüzle gidersiniz! Orada yedikleri helal değildir, haramdır” sözleriyle tepki gösterdi.

Türkmen Alevi Bektaşi Derneğinden yapılan açıklamada, “Biz, ahlakı da haramı da çok iyi bilen bir toplumuz. Kılıçdaroğlu, haramzade arıyorsa önce etrafına baksın, sonra dönsün aynaya baksın. Alevi toplumuna hiçbir siyasi böyle hitap edemez” diye cevap verdi.

***

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ümraniye ilçesinde kâğıt toplayarak geçimini sağlayan geri dönüşüm işçilerini ziyaret etti. “Sizden temennimiz, bizim yanımızda olmanız” diyen kâğıt toplayıcısına, “Endişe etmeyin, yanınızda olacağız. Gayet açık, gayet net söylüyorum. Hepiniz de şahit olun. Yanınızda olacağız. Hiç endişe etmeyin. O konuda bir tereddüdünüz olmasın” diye karşılık verdi.

4 yıl önce de kâğıt toplayıcılarıyla İstanbul’da kapalı bir salonda buluşmuş aynı cümlelerle vaatte bulunmuştu.

***

Yoksulluğu bitirmekten bahsetti. “Yoksul vatandaşlarımızın yanındayım” dedi. Evinin mutfağından videolar çekti. Hatta elektrik faturalarını protesto etmek için faturasını ödemedi. Elektriği kesildi. Kendi içinde yaşadığı yoksulluk serüveni sadece 1 hafta sürdü.

Empati yoksulluğu yaşayan Kılıçdaroğlu, geceliği 100 bin TL olan otellerde konakladığını unuttu…

***

İstanbul başta olmak üzere birçok örgütünde cinsel taciz ve istismarlar yapıldı. Tacize uğrayanlar sesini duyurmak için her yolu denediler. Son çare CHP eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş’a ulaştılar. Yarkadaş’ın sayesinde tüm Türkiye bu kepazeliği öğrendi.

Kemal Kılıçdaroğlu ise olayın üzerine gitmek yerine susmayı tercih etti.

***

Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretinde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatları için HDP il binası önünde yaklaşık 3 yıldır eylem yapan ailelerin kaldığı öğretmenevine gitti. İki temsilci gönderen aileler “Bizimle görüşmen gereken yer otel değil, HDP Diyarbakır il binasının önü” mesajını ilettiler. Ancak temsilciler ile yapılan görüşmenin fotoğrafları, CHP’nin sosyal medya sitesinde “Kılıçdaroğlu aileler ile görüştü” denilerek kamuoyu ile paylaşıldı.

Ertesi gün o çocukların dağa kaçırılmasına aracılık eden terörist Selahattin Demirtaş’ın babasını ziyaret etti. Muhtemelen “mükemmel bir çocuk” yetiştirdiğinden bahsetti.

***

Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün kumpasları sonrası 2009’da intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar’ı ziyaret etti.

Bundan bir süre önce de Ergenekon-Balyoz kumpası baş destekçileri Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ı kastederek, “Bazı gazeteci arkadaşlarımız tahliye oldular ama yetmiyor, hapiste düşünce suçlusu olmaz” ifadelerini kullandı.

***

Anneler Günü’nde Şehit Aileleri Derneği Başkanı Pakize Akbaba’yı görüntülü arayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Büyük acılar yaşadınız. Kolay değil tabii evlat acısı. Evlat acısı acıdır ama sonuçta bir şehidimizdir” dedi. Aynı Pakize anayı CHP Genel Merkezi’ndeki makam odasında ağırladı.

Bir süre sonra da şehidimizin katillerini savunan HDP Eş Başkanlarını aynı koltuklarda gülücükler saçarak ağırladı.

***

16 Nisan 2017 referandumu sürecinde Kayseri’ye giden Kemal Kılıçdaroğlu bulunduğu otobüsün içinden bozkurt işareti yaparak vatandaşları selamladı.

HDP ile birlikte yürüttüğü ‘Hayır’ maratonu Ülkücüleri çantada keklik zannetmesiyle son buldu.

***

TBMM’deki bir konuşmasında “Ben gerçek Ülkücüyüm, ben gerçek milliyetçiyim, ben gerçek vatanseverim” dedi.

Bu sözlerden önce de terörist Selahattin Demirtaş’a özgürlük istedi.

***

Ankara’da CHP’li belediyelerde çalışan sözde Ülkücü bir grupla “Önce Türkiye Buluşması” adlı programda bir araya gelen Kılıçdaroğlu, “Bozkurt Kemal” sloganıyla karşılandı.

Kurt postu giydirilen koyunlara sergiledikleri tiyatro sonrası ek mesai ücreti ödendi.

***

Kemal Kılıçdaroğlu; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile birlikte rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’i evinde ziyaret etti.

Ziyaretine HDP seviciliğinde nam yapmış isimleri almadan edemedi. Rahmetlinin kemikleri sızladı.

***

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde de başörtü sorununu gündemimizden çıkaracağız dediği bir video yayınladı. Önünde bir tespih ve Ziya Gökalp’in “Türkçülüğün Esasları” kitabı vardı.

Kim bilir arkasında da Selahattin Demirtaş’ın kendisine imzalı gönderdiği teröristleri anlatan kitapları…

***

Aday olabilmek için edebildiği her şeyi istismar etti.

Şimdi gönül rahatlığıyla ABD’ye gidip secde edebilir!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ