balikesirmeydan

Kabus geri dönüyor! Balıkesir kızardı

Kabus geri dönüyor! Balıkesir kızardı

Kabus geri dönüyor! Balıkesir kızardı

İki yıl boyunca hayatlarımızı kâbusa çevirdikten sonra azalan vaka sayıları ve neredeyse biten ölümlerle birlikte adını artık çok zikretmemeye başladığımız koronavirüs kabusu acaba geri mi dönüyor? HES’ten gelen ilk sinyaller hiç de iç açıcı değil…

Kabus geri dönüyor! Balıkesir kızardı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, özellikle Avrupa ve Amerika’da çok hızlı bir yükselişe geçti. İtalya günlük 100 bin vaka bildirirken, İtalya’yı, Fransa, Almanya ve Amerika takip ediyor.

SON DURUM NASIL?

Türkiye’de de Covid oranlarında ciddi bir artış yaşanıyor. Mayıs ayı sonu haziran ayı başında haftalık 7 bin civarı olan hasta sayısı, haziran ayı sonunda 57 bine, temmuzun ikinci haftası 226 bin 532’ye yükseldi.

Enfeksiyon Hastalıkları uzmanları, kalabalık ortamlarda Maske takılmasını ve hatırlatıcı aşı olunmasını önerirken, vaka sayılarındaki artışın sonbahar ve kış aylarında yeni bir zirve yapabileceğine dikkat çekti.

BALIKESİR‘DE HER YER KIPKIRMIZI

BALIKESİR‘deki korona virüs vaka yoğunluğu Sağlık Bakanlığı’nın bölgelere göre risk haritasının yer eldağı ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına şöyle yansıdı.

Haritadaki veriler, Balıkesir’deki koronavirüs vakalarının en tavan yaptığı günlerdeki risk ile eşdeğer.

SON 1 HAFTA 96 KİŞİ ÖLDÜ

Ülkemizde bugüne değin 99 bin 184 vatandaşımız koronavirüs salgını sebebiyle öldü.

BALIKESİRİMNET

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ