Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

İstismar İttifakı

Reklam
İstismar İttifakı

İstismar İttifakı

‘Millet aç’ diyerek gariban vatandaşı siyasi istismar aracı haline getiren CHP ve İP’in kamuyu uğrattıkları zarar dudakları uçuklattı. İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Ziraat Bankasından aldığı 36 milyon dolarlık krediyi geri ödemediği belirlendi. Sayıştay raporlarına göre ise Ankara Büyükşehir Belediyesinin yanlış asfalt çalışmaları nedeniyle belediyeyi 87 milyon TL zarara uğrattığı tespit edildi. Türkkan ve Yavaş tarafından herhangi bir açıklama yapılmamasına tepkiler yükseldi.

İstismar İttifakı

Kadir Yıldız / TÜRKGÜN

Salgın döneminin ağır ekonomik şartlarını fırsat bilen CHP ve İP dar gelirli vatandaşları siyasi istismar aracı haline getirdi. ‘Millet aç’ diyerek vatandaşın sofrasını siyasi malzeme haline getiren Kılıçdaroğlu ve Akşener’in milyonluk makam araçlarına binmeleri ve özel jetlerle seyahat etmeleri ise pes dedirtti.

Akşener’in Sağ Kolu 36 Milyon Doları Buharlaştırdı

Bir süre önce kaçak arazi üzerine fabrika kurduğu belirlenen İP Grup başkanvekili ve Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın Ziraat Bankasından kullandığı 36 milyon dolarlık krediyi de batırdığı tespit edildi. Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, kamu bankalarını 36 milyon dolar zarara uğratan Türkkan’ın sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Katırcıoğlu, İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın devlet bankalarından aldığı 36 milyon dolar krediyi geri ödemediği iddiasına ilişkin, şunları kaydetti:

“Fabrikası kaçak arazi üzerine kurulu Lütfi Türkkan, yatırım yapacağım diye kamu bankalarından çektiği 319 milyon lirayı buharlaştırdı. İyi ki iktidarda değiller. Türkkan, kamu bankalarından aldığı 36 milyon dolar krediyi, yok etti ve geri ödemedi. Öder gibi yaptı, ülke ülke yüzdürdü. Tam 36 milyon dolar. Yani bugünkü kurla 319 milyon 50 bin Türk Lirası. Diktatörlükle suçladığınız, neredeyse her gün başka bir iftirayla karalamaya çalıştığınız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kamu bankasından 36 milyon dolar kredi çekiyor ve ödemiyorsunuz.”

“Nerede bu 36 milyon dolar?” diye soran Katırcıoğlu, “319 milyon lirayla kaç öğrenci yurdu yapılır, kaç yangın söndürme uçağı alınır, kaç esnafımıza kredi verilir, kaç genç işsize iş bulunur? Türkkan, sessiz. İstediği kadar ölü taklidi yapsın, aziz milletimin o parası alınacak. Ya yük olma ya da istifa et. Milletimiz adına bunun da hesabını sormak bizlerin boynunun borcudur. ‘Rant’ bunların göbek adıdır. İftira atarak bundan kurtulamazlar. Milletimizi kandıramazlar” diye konuştu.

İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın daha önce de kızının çakarlı araçlar doğum günü partilerine gittiği ve havuz başı eğlencelerinde şampanya patlattı ortaya çıkmıştı.

Ankara’yı Yavaş Yavaş Sömürüyor

Kamuyu zarara uğrattığı tespit edilen bir diğer kişide CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş. Göreve geldiği günden itibaren hizmetleriyle gündeme gelemeyen Yavaş’ın en büyük eseri Ankaralı ’ya yaptıkları işkenceler oldu. Ankara’nın sellere mahkûm edildiği ve karla mücadelenin sadece twitter üzerinden sloganlarla yapıldığı bir süreç yaşandı. Ankaralının çektiği çile yemezmiş gibi bir de yanlış asfaltlama çalışmaları yüzünden kaynakları tüketildi. Bu tecrübesizliğin Ankara’ya maliyeti ise 87 milyon TL oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihale yasasını ihlal ederek 15 ayrı taşerona yaptırdığı 93 milyon liralık asfaltın, bir sene geçmeden 45 noktada bozulması ve Sayıştay’ın bu nedenle 87 milyon liralık kamu zararı tespit etmesi raporlara yansıdı. Belediyenin ihale yasasını ihlal ederek 15 ayrı taşerona yaptırdığı asfaltın, 1 yıl geçmeden 45 noktada bozulmasına ilişkin Sayıştay raporunda ‘87 milyon liralık kamu zararı var’ denildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Fatih Ünal yaptığı açıklamada, “Sayıştay’ın tespitine göre de Ankara Büyükşehir Belediyesi zarara uğratılmıştır. Belediyeyi zarara uğratanlar mutlaka hesap vermeli. Asfalt alımı ve asfaltlama konusunda sınıfta kalan Sayın Mansur Yavaş, bu tespitler ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yapmalıdır” dedi.

Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan ise, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesine baktığımızda gelirinin yüzde 80’den fazlasını genel bütçeden aldığını görüyoruz. Genel Bütçe demek, vatandaşın vergileri demek. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı demek. Bu hakkı kullanırken savurgan olamazsınız. Dikkatsiz olamazsınız. Sürekli şeffaflık vurgusu yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, şeffaflık kadar ‘Hakkaniyet’e de dikkat etmesi gerekir. Eğer bu işlemden dolayı bir kamu zararı oluşmuşsa, kesinlikle sorumlularına rücu ettirilmesi gerekir” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ