Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

“HEMŞİRELER HAFTASI BURUK GEÇİYOR”

Reklam
“HEMŞİRELER HAFTASI BURUK GEÇİYOR”

TÜRK SAĞLIK SEN ŞUBE BAŞKANI BİLAL “HEMŞİRELER HAFTASI BURUK GEÇİYOR”

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Bilal “Hemşireler Haftası Buruk Geçiyor”

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Bilal “Hemşireler Haftası Buruk Geçiyor”

Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa BİLAL Bayram Arifesinde Hemşirelerimizin Bayram Yapacak Hali Yok diyerek sağlık camiasının kronikleşen sorunlarına dikkat çekti.

Salgınla kahramanca mücadele eden sağlık çalışanları yine bir önemli haftayı hemşireler haftasını, haksızlıklara uğradıkları, sorunlarına çözüm üretilmediği bir halde karşılıyorlar diyen Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Bilal, “ Esnek mesaiden idari izinden mahrum oldular. Sağlık çalışanı anneler bebeklerinden bile ayrı kaldılar.

Sağlık hizmetlerinin yürütmek ve şifa dağıtmak için salgın döneminde canından bile vazgeçen sağlık çalışanları için gerekli adımlar bir türlü atılmıyor. Yok olup giden döner sermaye, yıllardır beklenen 3600 ek gösterge, sözleşmelilerin, vekil ebe hemşirelerin ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının beklediği ve hak ettikleri kadro, adaletli ve hakkaniyetli bir ek ödeme ile ekonomik kayıpları telafi edecek bir ek zam ile dertlenilmiyor. Ne yaparız, nasıl çözüm üretiriz diye düşünülmüyor” dedi.

“Alkış değil İcraat Görmek İstiyoruz”

“Sağlık kurum ve kuruluşlarındaki orta düzey bazı idareciler ise sağlık çalışanlarının meseleleri yerine başka işlerle uğraşıyor. Çalışanın sendikal tercihine müdahale etmek gibi işlerle meşgul oluyorlar. Sağlık Bakanlığı çalışanın feryadını duymak yerine tutulmuş nöbetlerin parasını geri istemekle uğraşıyorlar. Tüm sağlık çalışanları maaşa zam şeklinde tek ödeme beklerken, adı tavandan kendi yavandan olan ve 2021 yılının ilk 3 ayında verilmeyen ek ödemenin 4. aydan itibaren verileceği ilan ediliyor. Kısacası bayram arifesindeyiz ama sağlık çalışanlarının bayram yapacak hali yok.

Hemşireler Haftası var ama hemşire arkadaşlarımız sorunlar yumağında boğuşuyor, dertleri çok. Tüm sağlık çalışanları gibi onlarda temel taleplerinin karşılanmasını, kronikleşen sorunlara çözüm üretilmesini istiyorlar. Türk Sağlık-Sen olarak ayrıca bir kez daha ifade ediyoruz;
Sağlık çalışanları tükendi, çözüm talep ediyorlar. Mağduriyetlerinin sonlandırılıp kendilerine gereken değerin verilmesini bekliyorlar. Alkış ve takdir sözleri duymak değil icraat görmek istiyorlar. Türk Sağlık-Sen olarak bu temennilerle sağlığın gizili kahramanları tüm hemşire arkadaşlarımızın 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutluyor, Vatandaşlarımıza da huzurlu ve ayrıca sağlıklı bir Ramazan Bayramı diliyoruz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ