Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

HDP’ye sahip çıkan, teröre ortaktır

admin

admin

HDP’ye sahip çıkan, teröre ortaktır

(Orhan KARATAŞ)

HDP denilen terör odağının kapatılması için Anayasa Mahkemesinde dava açılması, Türkiye düşmanlarını ve zilletin ortaklarını çok ama çok üzdü. Ne söyleyeceklerini, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Doğrudan HDP’ye sahip çıkıyorlar, bir fayda etmiyor. Demokrasi bahanesi ile bu terör partisine destek olmaya uğraşıyorlar, tutmuyor. Bekliyor ve istiyorlar ki, dışarıdan Türkiye’ye yoğun bir baskı yapılsın ve bu dava sulandırılıp, anlamını ve önemini yitirsin. Bunun için de ellerinden ne geliyorsa hayata geçirmeye başladılar. Davanın açılması HDP’nin kapatılması anlamına gelmezmiş, farklı bir karar da çıkabilirmiş. Daha neler neler söylüyor ve buna da bu milletin inanmasını bekliyorlar.

HDP, MİLLETE ZULÜMDÜR

Hiç uzatmadan, dolandırmadan söyleyelim. Her kim ki, HDP’nin kapatma kararına itiraz ediyor, bahane bulmaya çalışıyor, bu davadan kapatma dışında bir karar çıkmasını bekliyor ve istiyorsa, bu ülke ve milletle meselesi vardır. Zira, bu HDP’nin siyaset sahnesinde var olması, ülkeye de, millete de, demokrasiye de, hukuka da, vicdana da, hatta insanlığa da zulümdür. HDP’yi bu değerlerle bir araya getirmek, doğrudan teröre, katliama, bölücülüğe, ihanete kılıf uydurmaktır ki, bunu yapanları ne anlamamız, ne dinlememiz, ne de ciddiye almamız mümkündür. HDP’ye sahip çıkan, teröre ortaktır.

BU TERAZİ, BU SIKLETİ ÇEKMEZ

Daha şimdiden arkadan dolanmanın yollarını aramaya ve bu terör odağına akıl vermeye başladılar. Kapatılsa bile yedek parti hazırmış, her şey kaldığı yerden devam edermiş. Bununla da yetinmediler, bir eski Cumhuriyet Başsavcısı, HDP’nin kendini feshedip yeni bir partiyle yoluna devam etmesi durumunda davanın kendiliğinden düşeceğini ve böylece kapatmanın gerçekleşemeyeceğini ileri sürdü. Aklınızı da, hukuk anlayışınızı da, HDP sevginizi de anlıyoruz ama bu terazi, bu sıkleti çekmez. Söz konusu olan, HDP denilen yapının demokrasinin imkânlarını kullanarak terör ve bölücülük yapmasıdır. Siyaset yapma, parti kurma hakkının kötüye kullanılması, Anayasa’ya karşı gelinmesi, ülkenin varlığının ve birliğinin hedef alınmasıdır.

HDP, PKK’dır, cinayettir, bölücülüktür, masumlara, çocuklara, gençlere, kadınlara ölüm tuzağıdır. Yapılması gereken, bu ihaneti yapanların, terörün ta kendisi olanların tamamen ve kesin olarak hukuk yoluyla ortadan kaldırılmasıdır. Dolasıyı ile HDP’nin kendini feshetmesi, başka bir parti adı altında faaliyetini sürdürmesinin önünün mutlaka kesilmesi gerekmektedir. Anayasa ve yasalarımız bunun için yeterlidir. Gerekirse yeni düzenlemeler de yapılabilir. Her ne olursa olsun, PKK terör örgütünün uzantısı olacak bir partinin siyaset sahnesinde var olmasına artık bir daha kesinlikle izin verilemez, verilmemelidir.

NORMALLEŞME HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR

HDP’ye ağıt yakanların kullandıkları bir argüman da, bu terör partisinin aldığı oy oranıdır. 6 milyon oy aldığını söyleyerek, bu bölücü fitne odağını temize çıkarmak istiyorlar. HDP’nin nasıl ve ne şekilde oy aldığı, akıl ve izan sahibi herkesin malumudur. Bu terör yuvası meydanı boş bulduğu için bu kadar ileri gidebilmiştir. Her şeyin normale dönmesi, bölgedeki vatandaşlarımızın kendi özgür iradeleri ile oy verme imkânı bulmaları durumunda her şey değişecektir. Nitekim, yapılan son seçimler bunu net olarak ortaya koymaktadır. Bu terör partisinin oy oranının kademeli olarak düştüğü görülmektedir. Terörün tamamen yok olması ile birlikte HDP veya benzeri partilerin siyasi destekleri de ortadan kalkacaktır. Kaldı ki, alınan oy miktarı bir partinin terörün, ihanetin, bölücülüğün, vatan-millet düşmanlığının merkezi hâline gelmesine hiçbir şekilde gerekçe oluşturamaz.

HUKUK İHANETE İZİN VERMEZ

Zilletin ortakları kapatma davası ile birlikte büyük bir hüzne kapılmış durumdalar. Bu ihanet yuvasının ortadan kalkması durumunda bir partnerlerini yitirecek olmanın telaşına düştüler. Her zaman söylüyoruz, bunların küçük bir siyasi menfaat uğruna feda edemeyecekleri hiçbir değer yoktur.

Yine aynı şey oluyor, HDP’den gelecek küçük bir destek uğruna, PKK’yı görmezden gelmeye her zaman hazırlar ve razılar. Böyle siyaset olmaz. Hiç kimse demokrasi ve hukuk gibi kavramları kullanarak HDP gibi bir terör merkezini aklamaya çalışıp, aklımızla alay etmesin. Açılan dava son derece yerindedir, isabetlidir ve haklıdır.

İddianamede ortaya konulan gerekçelerin hepsinin doğru ve haklı olduğunu, akıl ve ruh sağlığı yerinde olan, bu ülke ve milletle meselesi olmayan herkes görüyor ve biliyor. HDP’nin bütün yönetici ve kadroları için siyaset yasağı istenmesi de olması gerekendir. Beklentimiz ve dileğimiz hukukun işlemesidir.

Zira, hukuk dünyanın hiçbir yerinde ve doğal olarak Türkiye’de HDP gibi terörün ta kendisi olmuş bir partiye müsaade etmez. Kimin ne dediğine, ne istediğine bakmadan gereğini yapar. Zaten zilletin ortakları da bunun böyle olduğunu bildikleri için bu kadar telaşa kapıldılar ve ortalığı velveleye vererek, hukukun işlemesinin önünü kesmek istiyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ