YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

İşgalci ve insanlık namına hiçbir duyguları oluşmamış İsrail, 12 gündür Gazze’nin üzerine bomba yağdırıyor. Canlı gördüğü her şeyi öldürmekten zerre çekinmiyor. Genetiğine yakışan bir şekilde gözünü yine kan bürümüş durumda, mazlum ve çocuk kanı içmeye doymadı.

İsrail, Hamas yahut Filistin’deki herhangi silahlı bir güçle savaşmıyor. Dünyanın gözü önünde sivilleri hedef alarak resmen soykırım yapıyor.

Filistinli anneler, babalar; İsrail bombalarıyla bedenleri parçalanmış çocuklarını kameralara karşı tutarak tüm dünyaya feryat ediyor. Kardeşleri ölmek üzere olan çocuklar, kardeşlerine son nefesinde Kelime-i Şehadet okumayı öğretiyorlar: “Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü.”

İsrail, dünyanın gözü önünde büyük bir katliam gerçekleştiriyor.

12 gündür sivillerin evlerini bombalıyor, insanlara ekmek dağıtan fırınları bombalıyor ve yine kendine yakışanı yaparak geçtiğimiz gün yaralı, hasta sivilleri tedavi etmeye çalışan bir hastaneyi bombalayarak 1000’e yakın içinde çocukların bulunduğu sivilleri öldürdü. İsrail, ruh hastalığı ve sapıklığından zerre taviz vermeden katliamlarını sürdürüyor. Son hastane saldırısındaki vahşet dünyada büyük tepkiyle karşılaştığı için hemen karaktersiz, haysiyetsiz kimliğine bürünerek “Gazze’deki hastanedeki saldırıyı biz yapmadık” yalanına sığınmaya çalıştılar.

Kanlı mikrop İsrail, Gazze’ye saldırısının 7. gününde “hastaneyi boşaltın, vuracağız” açıklamasında bulunmadı mı?

Arşivlere girin bakın o haberlerin tamamı duruyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) , ‘İsrail’in, Gazze’nin kuzeyinde 2 binden fazla hastayı tedavi eden 22 hastanenin boşaltılmasına yönelik defalarca verdiği talimatları şiddetle kınıyor.” açıklamasını yaparak tepki göstermedi mi? İsrail’in bu açıklaması ve ona karşı günler öncesinden gösterilen tepkiler ortada iken İsrail inkâra başvuruyor. Siyonist yardakçılarda İsrail’in bu inkârını destekleyecek propaganda yapıyorlar. Sanki İsrail karıncaincitmez ama hastaneyi bombalayarak 1000’e yakın sivili öldürmekle suçlanıyor. Akli melekelerini yitirdiğine şüphe olmayan ABD Başkanı Joe Biden bile İsrail ziyaretinde yaptığı “Üzgünüm, İsrail değil diğer taraf yapmış görünüyor. Ancak birçok insan emin değil” şeklindeki açıklamayla birlikte Siyonist yardakçılığında yerini alıyor ve İsrail’i her konuda destekleyeceğini tekrar tekrar ifade ediyordu. Türkiye’de de vicdanını kaybetmiş gazeteci/trol birlikteliğinden oluşan birçok haysiyetsiz de “İsrail’in hastaneyi bombalamadığı” yalanına destek veriyordu. Kur’an-ı Kerim’deki “Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.” İçerikli A’râf Suresi 179. ayeti adeta bunları tarif etmektedir.

12 gündür hiçbir kural tanımadan Filistinli mazlumları öldüren sanki İsrail isimli alçak işgalci değildi? Hastane saldırısından önce sanki 500’ü aşkın çocuğu öldüren İsrail değildi? Hastaneyi bombalayıp 1000’e yakın sivili öldürmesi mi sizi çok şaşırttı? Ölüm kusan İsrail’i savunarak, gönüllü İsrail köpekliği yaparak neyi kazanacağınızı sanıyorsunuz?

İsrail kurulduğu ilk günden itibaren nasıl Filistinli mazlumlara vahşet uyguluyorsa, bugünde aynı vahşeti uygulamaktadır. O yüzden gönüllü İsrail avukatlığı yaparak insanlık onurunuzu ayaklar altına almayın. İsrail bebek katilidir. İsrail mazlumların katilidir. İsrail Filistin topraklarında işgalcidir.

Mesele artık sadece İslam ülkelerinin ayağa kalkması değil, dünyada insan olanların dini, ırkı ne olursa olsun alçak İsrail’e karşı ayağa kalkma meselesi haline gelmiştir! İsrail artık bu kudurmuşluğunun hesabını vermelidir!