balikesirmeydan

HANGİ ZENGİNLİK? (Sıtkı ŞEREMETLİ)

Sıtkı Şeremetli

HANGİ ZENGİNLİK?
(Sıtkı ŞEREMETLİ)
Türkiye’de son günlerde yaşanan olaylar gerçekten midemizi bulandırıyor.TV haber bültenlerinde,gazete sayfalarında uzun uzun anlatılan yolsuzluklar hepsi özellikle gençlerimiz için utanç verici.Gerçi şunu da iyi biliyoruz,fazla paraya tamah edenler,haram rızk peşinde koşanlar belki geçici bir süre zengin bir yaşam sürdürebiliyorlar ama daha sonra sefil durumlara düşmekten kurtulamıyorlar.Bu tür insanların dünyaları karanlık ama kul hakkı ile giderlerse ahiretleri daha karanlık.Allah cümlemizi haramdan uzak tutsun ve cümlemizi helal rızk ilke rızıklandırsın.Aşağıdaki hikayeyi ibret teşkil etmesi arzusu ile paylaşıyorum..
Bazılarının yaşamlarının hedefine oturttukları zenginlik nedir?
Çoğu zaman büyük zenginliklere ulaşmak için yürürken elimizdeki gerçek büyük zenginlikleri nedense göremeyiz!..
”Zengin olmak çok para sahibi olmak değildir.Sağlığınız erinde olmadıktan sonra,huzurunuz yoksa çok paranız olsa da aslında siz zengin değilsinizdir.İnsanların zenginlikleri para ile ölçülmez.Gerçek zenginlik hikayesinde bu durum daha iyi anlatılıyor.Asıl fakirlik hikayesi şöyle:
Günlerden bir gün bir baba ve zengin ailesi oğlunu köye götürdü. Bu yolculuğun tek amacı vardı, insanların ne kadar fakir olabileceklerini oğluna göstermek. Çok fakir bir ailenin çiftliğinde bir gece ve gün geçirdiler. Yolculuktan döndüklerinde baba oğluna sordu, “insanların ne kadar fakir olabildiklerini . gördün mü?” “Evet!” “Ne öğrendin peki?” Oğlu cevap verdi, “Şunu gördüm: bizim evde bir köpeğimiz var, onlarınsa dört. Bizim bahçenin ortasına kadar uzanan bir havuzumuz var, onlarınsa sonu olmayan . bir dereleri. Bizim bahçemizde ithal lambalar var, onlarınsa yıldızları. Bizim görüş alanımız ön avluya kadar, onlarsa bütün bir ufku görüyorlar.” Oğlu sözünü bitirdiğinde babası söyleyecek bir şey bulamadı. Oğlu ekledi, “Teşekkür ederim baba, ne kadar fakir olduğumuzu gösterdiğin için!”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ