balikesirmeydan

Evlere Şen’lik CHP’li hukukçu Ersan Şen

Sıtkı Şeremetli

Evlere Şen’lik CHP’li hukukçu Ersan Şen

Ersan Şen…

Ekranlarımızın evlere Şen’lik yorumcusu… Ekranlarda konuşurken sergilediği mimik hareketleri, bağıra bağıra konuşmaları ve gülüşleri kendini çok renkli bir kişilik yapmaya yetiyor. Ersan Şen’i özellikle 2019 yerel seçimleri öncesi ekranlardan düzenli takip etmeye, dikkatli dinlemeye başladım. Bu süreçte gemisinin rotasını CHP ve ittifak ortaklarını savunmaya kırdı. Yapamaz mı? Elbette yapar. İstediğini savunabilir, istediğini eleştirebilir. Demokrasi ve özgürlük zaten bunu gerektiriyor. Şimdi ben de bu demokrasi ve özgürlük çerçevesinde onu eleştireceğim.

Ersan Şen’i beraber katıldıkları programda kendisi de hukukçu olan Rezan Epözdemir şöyle tarif etmişti:

          “Bir hukukçu ve yurttaş olarak şunu değerlendirebiliriz, faizi, dalgalı kuru, enflasyonun topluma olan yansımasını sosyolojik açıdan değerlendirebiliriz. Bakıyoruz Türkiye’deki yazılı ve görsel basında gelişmeler hakkında son dönem ekrana çıkan arkadaşlarımız Kuzey Deniz Saha Komutanlığını değerlendiriyor, sondaj çalışmasını değerlendiriyor, deprem değerlendiriyor, finans değerlendiriyor, ekonomi konuşuyor, gregorik kanununu anlatıyor, uluslararası siyaset bilimiyle ilgili hoyratça değerlendirmeler yapıyor, diplomatik ilişkilerden bahsediyor. Yani  ‘herşeyolog’’lar türedi son dönem Türkiye’de! Her konuda uzman. Her şeyi kendisinin bildiğinin iddia eden akademik, bilimsel değerlendirme yapan arkadaşlar var!”

Bu sözlere çok bozulan Ersan Şen çok sinirlenmiş ve Rezan Epözdemir’i, “Ben senin ağabeyinim düzgün konuş” sözleriyle uyarmıştı.

Ersan Şen herşeyi bilen gibi yaparak, bildikleri ve bilmedikleriyle de CHP’ye hizmet etmeye çalışmaktadır.

Ersan Şen’i düzenli takip ettiğim süreçte gördüğüm en büyük özelliği kurnazlık yaparak CHP’nin mevcut ihanetlerini özenle gizlemeye çalışması, olduğundan farklı göstermeye çalışması, sürekli hukuk kavramları üzerinden “Cambaza bak” oynaması ve sıkıştığı yerde de “Geçmişte de AKP şunları yaptı” diyerek CHP’nin ihanetlerini meşrulaştırmaya ve normalleştirmeye çalışması olmuştur. Oysa Ersan Şen’e birileri “Dünün güneşiylebugünün çamaşırı kurumaz” atasözünü hatırlatmalı…

Ersan Şen’in katıldığı programlarda CHP-YPG, CHP-PKK, CHP-HDP ilişkisi tartışıldığında Ersan Şen’in göz bebekleri anında büyüyor ve “Günümüz tartışılmasın” diye hemen geçmişte bu iktidar zamanında yaşananlarla zihinlere perde indirmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz senelerde Ersan Şen’le ilgili şu twitleri atmıştım:

          “Ersan Şen geçmişin yanlışlarından, ihanetlerinden bol bol nutuk atıyorsun da niçin günümüzdeki CHP’nin PKK, PYD, YPG ilişkileriyle ilgili hiçbir yorum yapmıyorsun? Yerel seçimlerinden bu yana CHP’nin ihanetlerini gizlemek için girmediğin kılık kalmadı. Hukukçuluğun artık lekeli…”

(1 Ekim 2021)

***

          “Ersan Şen Atatürk’e hakaret eden imama çoşkulu, hiddetli, bağıran- çağıran her cümleyi kurdu. Ama Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti yıkmaya çalışan, Atatürk heykellerini yakan PKK’lı alçaklara artık süt dökmüş kedi oldu. Ve artık tek işi CHP-PKK ilişkisini normalleştirmek”

 (9 Haziran 2021)

***

          “Ersan Şen yenilen senin karakterin oldu bu süreçte. Öyle çıkıp yok Atatürk, yok Cumhuriyet değerleri masallarıyla herkesi aldattın. Bir gün olsun CHP ve İP’in PKK ilişkilerine tepki gösteremedin. Bir gün olsun bunların ihanetlerine yorum getiremedin Yazıklar olsun”

(21 Mayıs 2021)

***

CHP’nin yeni, güncel PYD/YPG ilişkisi konuşuluyor. Başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere ve CHP kadrosunun PYD/YPG’yi sahiplenmesini Ersan Şen, AKP’nin geçmişte PYD/YPG ilişkilerinden örnekler vererek kapatmaya çalışıyor.

Oysa doğru cümlesi “Geçmişte AKP hükümetinin de YPG/PYD konusunda yanlış adımları oldu. Ama 2016 yılından itibaren YPG/PYD terör örgütlerine karşı büyük bir mücadele veriyor. Atatürk’ün mirası CHP’yi yöneten Kemal Kılıçdaroğlu nasıl oluyor da “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” ve “Türkiye’nin beka problemi yok. YPG bize saldırmaz” diyebiliyor” şeklinde olması gerekirken özenle CHP-YPG ilişkisini gizleme çalışıyor.

Sırf Afrin’de 4600 YPG’li terörist temizlemiş, son 7 yılda toplam 35 bin teröristi öldürme mücadelesini göstermiş hükümetin geçmişteki yanlışı üzerinden şu an PKK, YPG, PYD ilişkisini kesintisiz sürdüren CHP aklanabilir mi?

Kaldı ki Başbakan iken “Kobani’ye selam olsun” diyen, “Aynı gün Salih Müslim’i Türkiye’ye getiriyoruz. Bakın kaç jest arka arkaya. Bir anlamda ‘meşru görüyorum seni’ diyoruz” diyerek PYD’yi meşru gören Ahmet Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ortak         noktalarda benzerliklerimiz yüzde 99” denilerek 6+HDP masasına alınmış birisidir.

Ersan Şen tartışmalarda sürekli “AKP hükümeti çözüm süreci yaptı” diyor. Şu an en kararlı silahlı mücadele veren AK Parti hükümeti ortada iken, bol bol PKK açılımı yapan CHP’yi geçmişin yanlışlarıyla kurtarmaya çalışıyor. Ersan Şen 2019-2022 arası hep bu kurnaz propagandayı yaptı.

Bu yazıyı da Ersan Şen’i şu an Haber Türk ekranlarında izleyerek yazıyorum. Aha biraz önce de çokbilmiş bir edayla İP’i aklamaya çalışan “İyi Parti HDP ile yanyana gelir mi, bu mümkün mü?” sorusunu sordu. Mimikleriyle de “Gelmez” duruşu sergiliyor. Sözde AK Parti iktidarını savunan Faruk Aksoy’da “Gelmez” diyor.

Yerel seçimlerde Adana’da, İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da, Antalya’da, Mersin’de ve daha birçok yerde CHP’nin adaylarını desteklemek için HDP ile nasıl yanyana geldiler peki?

İP’in desteklediği CHP Belediye Başkanlarının hepsi seçimi kazanınca niye HDP’ye teşekkür etti o halde?

Meral Akşener’in İP’i HDP ile Anayasa taslakları hazırlamak için niçin yanyana geldi Ersan Şen?

Biz de “Anayasa hazırlık çalışmalarına HDP, CHP, İP ve Saadet Partisi katıldı” diyen CHP milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun yalancısıyız. Ersan Şen yoksa İyi Parti adına sen mi katıldın bu toplantılara?

Ersan Şen, 6+HDP Cumhurbaşkanı adayı arayışında iken CHP içinde de safını değiştirip Mansur Yavaş’cı oldu. Özellikle son aylarda Kemal Kılıçdaroğlu’nu gömen, Mansur Yavaş’ı göklere çıkaran konuşmalar yapmaktadır. İzlediğim bu programda da aynısını yaptı.

Ersan Şen’de hukukçu ahlakı olsa en son savunacağı kişi Mansur Yavaş olurdu. Ersan Şen’in bu övgülerini görünce “ABB’nin yüklü paralarla hukuk işlerine mi bakıyor?” diye düşünmeden de edemiyorum.

Ersan Şen, yargılandığı bir dava için mahkemede verdiği ifadede niçin avukatlık sözleşmesi yapmadığını “Karşı taraf firma olduğu için makbuz kesildiğinde 300 bin doları vergiye gidiyordu. Bu sebeple senet imzalandı” şeklinde itiraf ederek vergi kaçırdığını beyan etmiş Mansur Yavaş’ı destekleyerek…

Ersan Şen, kavgalı olduğu işadamıyla arasına eski HSYK Başkanvekilini aracı ederek onunla “- Başkan nerelerdesin? Datça’da. Şimdi bak başkan, Necmettin’le beraberiz. (Parayı getirmiş de) Sendeki belgelerin tümünü bana teslim edeceksin. Şeyi de getirmiş… Dövizi de getirmiş. Onu teslim edeceğim, şeyler bende kalacak… Eyvah eyvah… O zaman cuma günü. E tamam olur o zaman. Biz şeyde, Minasera’da oturuyoruz ya. Açık, açık burası açık da, istersen büroya getirsin. Büro açık değil mi? Tamam. Bak şimdi Necmettin ile ilgili kaset, ses, görüntü her ne varsa onların tamamını getirsin bana tamam mı? (Görüntü kasetleri, CD’leri) O iki belge de gelsin. Yav ver onları da, bende duracak. Tamam, tamam. Şeyler gelsin. Tamam, büroya getirsin, oldu. Haydi görüşürüz, sağol” diyaloğunu yaşayan, “Çocuk pornosu” üzerinden suçladıkları işadamına “Görüntü kaseti, CD” satılmasına adı karışmış Mansur Yavaş’ı destekleyerek…

Ersan Şen, kavgalı olduğu işadamına “Elimde kasetin var. Düğününü basıp seni ailene rezil edeceğim” diye mesaj atan, tehdit ve şantajda bulunan Mansur Yavaş’ı destekleyerek…

          Zaten lekeli olan hukukçuluğunu daha da lekelemeye devam etmektedir. Bir hukukçu, bu profildeki Mansur Yavaş’ı destekleyebilir mi?

İkisi de parayı çok sevdiği için birbirlerini tam bulmuş ve destekliyor.

Ersan Şen’in çok zengin bir hukukçu olduğunu onu tanıyan herkes söylüyor. Hiçbir ölçüsü olmadan herkesin davasına yüklü miktarda para karşılığında baktığı söylenmektedir. Ersan Şen, kimlerin dava dosyalarına baktığına dair bir liste yayınlasın, zaten her şey orada çok net gözükecektir.

Acaba 2019 tarihinden itibaren Cumhur ittifakına yönelik düşmanlığını kademe kademe artıran Ersan Şen’i dosyasına baktığı şahıslar mı etki etmekte ve onu yönlendirmektedir?

Onun bu özelliği bilinirken, onu domates, biber üzerinden ekonomi nutukları atarken, bağırıp çağırırken ekranlarda görünce sadece acı bir tebessüm oluşuyor ben de…

Ersan Şen ara sıra Atatürk nutukları atarak da tribünlere oynuyorsun ama CHP içindeki Atatürk düşmanlığına susarak zaten rol yaptığını gösteriyorsun. 48 sayfalık mutabakat metni yazılıyor, 6 parti bunu imzalıyor ama bir kelime dahi Atatürk ismi o metin içinde geçmiyordu. Buna bir itirazın oldu mu? Bu konuda da cambaza bak oynuyorsun değil mi?

Kemal Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve CHP kadroları terörist Demirtaş’ın serbest bırakılması etrafında birleşmişken, sen CHP avukatlığı yaparak hangi Atatürk’ün adıyla nutuklar atıyorsun Ersan Şen?

Ne de olsa Atatürk ismi CHP içinde birçok ihanete ve haine maske değil mi?

Sen de CHP’deki ihanetlere, hainliklere meşruluk kazandırmak için Atatürk nutuklarını bilinçli atıyorsun değil mi?

Ersan Şen, inan dostun da düşmanın da seninle ilgili her şeyin farkında.

6+HDP masası için kendini ve hukukçuluğunu bu kadar da lekeleme…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ