balikesirmeydan

DNA’sı değiştirilmiş CHP

Sıtkı Şeremetli

DNA’sı değiştirilmiş CHP

CHP’de âdeta bayram havası var…

DNA'sı değiştirilmiş CHP

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

CHP’de âdeta bayram havası var… Âdeta hepsi çocuklar gibi şen… Çünkü terör örgütü PKK, CHP’nin “Masum gazeteci” diye raporlarla savunduğu terörist Dilşah Ercan’a ait olduğu söylenen bir video yayınladı. Dilşah Ercan sağmış ve CHP’nin yüreğine su serpilmiş. Terörist Dilşah Ercan ya Kandil’de ya Suriye’de görevinin başında imiş…

Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı Halk TV’de o teröristle ilgili O kişinin olmadığı çıktı ortaya. Biz biliyorduk onun olmadığını ama dillendirmedik. Bir süre sonra o bilgi geldi, devletin içinden” diyor…

“Devletin içinden” diyerek yine yalan söylüyor. Zaten ondan önce terör örgütü PKK yazılı açıklama yaparak, öldürülen iki teröristin kimliklerini açıklamış ve CHP’nin “Masum gazeteci” diye savunduğu terörist Dilşah Ercan için ise “görevi başındadır” açıklamasını yapmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu “Devletin içinden bilgi alıyorum” tiyatrosunu geçsin… Devletin içinden de HD(P)KK ile her konuda iş birliği, ittifak yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi veren de varsa devletin yüz karasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu ya “AKP-MHP ittifakına karşı çıktığı için CHP ile hemfikiriz” diyen teröristbaşı Murat Karayılan aramıştır, ya “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, Sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda” diyen CHP’nin büyük dostu HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ya da CHP Genel Merkezi’nde “CHP ile aramızda Öcalan ve PKK asla sorun oluşturmuyor” diyen HDP Eş Başkanı Mithat Sancar arayarak bilgi vermiştir. O yüzden “Devletin içinden bilgi alıyorum” ayaklarını bıraksın…

Utanmaz CHP’ye bak… “Bizim savunduğumuz terörist Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirmedi” diye kendilerini savunuyorlar ama “Bizim savunduğumuz kişi masum gazeteci değilmiş, şu an görevi başındaki bir teröristmiş. Bunun için Türk milletinden özür diliyoruz” diyemiyorlar.

Şimdi soru şu… Kandil’in “Görevi başındadır” dediği, CHP’nin masum gazeteci diye raporlarla savunduğu PKK’lı terörist hangi terör eyleminde kullanılacaktır?

Bir de şu var. Terörist Dilşah Ercan ile gündeme gelen CHP’nin ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda terör örgütü PKK/KCK ile iltisaklı 47 isme yer veriliyor. 43’ü hakkında iddianame hazırlandığı, terör örgütleriyle ilişkilerinin ise belgelendiği ortaya çıktı. CHP’nin raporunda savunduğu kişilerden kaçı Kandil ve Suriye’de Türkiye’ye terör saldırısı yapmak için eğitiliyor ve görevinin başında bulunuyor?

CHP bir de çıkıp bunu açıklasın? Türkiye’de böyle bir yüzsüz başka bir parti yoktur.

Bir parti “Gördünüz mü Mersin’deki terör saldırısını bizim savunduğumuz terörist değil, başka teröristler yapmış” diye kendini savunuyor. Oysa Kemal Kılıçdaroğlu “Türkiye’nin beka problemi yok. YPG bize mi saldıracak? Yok öyle bir şey” diye topyekûn savunmuştu. O iki teröriste de kefil olmuştu yani… Yani ölen iki kadın teröristin de, görevinin başındaki teröristin de referansı CHP’dir. CHP ne yana dönerse dönsün, PKK/YPG ile ilişkisi ortaya çıkmaktadır.

CHP’nin savunduğu terörist ölen değil, görevinin başındaki teröristmiş madem, CHP’ye yakışan bir heyet oluşturarak Kandil’e “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulunmaktır.

Bir de baksınlar o raporlarında sahip çıktıkları 47 isimden kaçı Kandil’de “Görevinin başındaki” terörist imiş…

Onların yeni terör eylemleri için bu ziyaret büyük bir moral olur. Hadi CHP yapabilirsin bunu… DNA’sı değiştirilmiş CHP bunu yaparak HD(P)KK’ya daha layık olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ