balikesirmeydan

CHP’nin İBB-Kandil hattı deşifre oldu

Sıtkı Şeremetli

CHP’nin İBB-Kandil hattı deşifre oldu

CHP’li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Her şey çok güzel olacak’ sloganı, dağdaki PKK’lı teröristlerin umudu oldu. İBB’de sosyal hizmetlerde çalışan ve geçtiğimiz gün gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen PKK’lı Şafak D.’nin, Kandil’den İBB’ye uğurlandığı video görüntüleri ortaya çıktı.

SiCHP'nin İBB-Kandil hattı deşifre oldu

Tolga Polat / TÜRKGÜN

Zillet ittifakının, tüm yalanlamalarına karşın HDP’ye ödediği diyet gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Adana, Mersin, İzmir ve İstanbul gibi metropol şehirlerde HDP’nin desteğiyle kazanan CHP’li belediyelerin, Kandil şubesi gibi hareket ettiği ve teröristlerin ekmek kapısı olduğu bir kez daha belgelendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, İBB’de sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Şafak Duran’ın (30), 2016 yılında Şırnak’ta terör örgütü üyelerinden elde edilen dokümanlarda kırsal alanda elinde uzun namlulu silahla çekilmiş fotoğraflarının çıkması üzerine harekete geçmiş ve gözaltına almıştı. ‘Terör örgütü PKK/KCK’ya üye olma’ suçundan adliyeye sevk edilen İBB çalışanı Şafak Duran tutuklandı.

‘AKLA KARANIN NE OLDUĞU ORTAYA ÇIKACAK’

Geçtiğimiz hafta NTV’de katıldığı programda “Terör örgütlerini belediyelerden temizlememiş olsaydık bugün dağa giden sayısı artardı” açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB’ye alınanların terör iltisakı ve irtibatı konusunda bir tespite ulaşılıp ulaşılmadığının sorulması üzerine şunları söylemişti:

“Niye ulaşılmasın? Söylendiğinin üzerinde bir tespite ulaşıldı. Burada ihmaller görülüyor. Zaten mahkeme ulaşmış, DİAYDER davası var. DİAYDER davası New York Belediyesine mi açıldı? DİAYDER davası İstanbul Büyükşehir Belediyesinde.

Devlete aldığın insanları alma kriterleri var. Bu kriterlere göre alacaksın. Almış mısın, almamışsın. Yalan söylüyor musun, yalan söylüyorsun. Teftiş bitecek ve yalanların, akla karanın ne olduğu ortaya çıkacak. Yalan söylüyorsun, milletin gözüne baka baka yalan söylüyorsun. Şunu söyleyebilirsin, “Hırsıma kapıldım, 2023’te kendime ait bir iddiam var, geçmişte bu adamlara söz verdim, iddia ve hedeflerimize ulaşmak için siyasette her yol mübahtır diye düşünüyorum, teröristi de iltisaklısını da irtibatlısını da alırım.”

İşe alınan PKK’lı kadının, İBB’de sosyal hizmetler kadrosuna nasıl, kimin ricası ile alındığı ve daha dağda iken bu organizasyonun kimler tarafından yürütüldüğü ise merak konusu! Videoyu kameraya çeken teröristin, arkadaşı Şafak Duran’a, “Kusura bakma seni sağlık personeli yapamadık’ dediği duyuluyor.

ÜÇ MAYMUNU OYNUYORLAR

İBB’nin rezaletini ortaya çıkaran görüntülere sessiz kalan pişkin İBB Sözcüsü Murat Ongun ise, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, suçu utanmadan İçişleri Bakanlığına atarak, olayın kumpas olduğunu dile getirdi. Daha önce Ekrem İmamoğlu’nun yüzünde Rabbi Yessir gördüğünü bildirerek, İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet ile bir tutan Meral Akşener ise üç maymunu oynamaya devam ediyor. Terörist Selahattin Demirtaş ile kahvaltı hayalleri kuran Akşener’e ve Demirtaş ile Osman Kavala’yı hapisten çıkarmayı seçmene vaat olarak sunan Kemal Kılıçdaroğlu, İBB’deki rezalet için tek bir söz dahi söylemediler.

‘ELi KANLI TERÖRiSTi iŞE SOKTULAR’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gaziantep’te şehit yakınları ve gazilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Oktay, muhalefet partilerinin kurduğu 6’lı masayı eleştirerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin terör örgütü PKK’nın dağ kadrosundan eleman getirerek çalıştırdığını söyledi.

Türkiye’yi tüm illeri ve ilçeleriyle geliştirmenin mücadelesini verdiklerini söyleyen Oktay, “Şehitlerimizin bıraktığı emanet için mücadele ediyoruz. Muhalefetse bir yalan perdesiyle tüm icraatlarımızın üstünü örtmek için beyhude bir çaba içerisinde. Muhalefetin tamamı ise 3’ü, 5’i 6’sı başka bir senaryo ile başka bir tiyatroyu gündem sahnesine koyuyor. Bu senaryoyu da artık gizli ortaklarından mı sipariş ediyorlar, yoksa yuvarlak masada mı kuruyorlar bilmiyoruz. Ancak milletimiz oyuna gelmez. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise terör örgütü PKK’nın dağ kadrosundan eleman getirip belediyede işe sokuyor. Gaziantep’te çağrı yapıyorum. Artık sahtelikten kurtulup gerçekliği kabul edin. Anadolu insanını hafife almayın. Cumhurbaşkanımıza yönelik saldırılar seçimde karşı karşıya kalacakları hezimetten dolayıdır” diye konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ