balikesirmeydan

Bu da zeytinli baklava..

Bu da zeytinli baklava..
Bu da zeytinli baklava..
Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir zeytin, zeytinyağı işletmesinin  özel ikram için yaptığı zeytinli baklava büyük ilgi görüyor. Zeytinyağı ve zeytin ile yapılan baklava bayramda hafif lezzetleri sevenler için bir alternatif oluyor.
Müşterilerine farklı bir ikram yapmak isteyen Butik Zeytin ve Zeytinyağı işletmecisi Zafer Soykara, el açması baklavalık yufka, zeytinyağı, Kazdağları’ndan toplanan cevizler ve zeytin reçelinden baklava yaptı. Zeytinli baklavayı ticari olarak üretmediklerini ifade eden Soykara   müşterilerine bir güzellik yapmak için böyle bir tarifi hayata geçirdiklerini ifade etti. Tereyağının kullanılmadığı zeytinyağı, zeytinli baklava ise ilk günden müşterilerden büyük beğeni aldı.
Müşteriler bu farklı lezzeti tattıktan sonra “Denemeden önce tedirgin oldum. Ama hakikaten zeytinden de baklava yapılabiliyormuş. Çok ta lezzetli. Hafif. Zeytinyağı ile yapılmış. Tereyağ kokusu yok. Hafif lezzetler arayanlar için bence çok güzel bir baklava” dedi.
Zeytinli baklavayı müşterilerine ikram eden Zafer Soykara, “Bu baklavanın özelliği cevizin ve el açmasını yanı sıra tamamen zeytinyağı ile yapılmış olması daha lezzetli olması açısından. Ekstradan biz bir de zeytin reçeli ilave ediyoruz.  Müşterilerimizin ve misafirlerimizin ilgisini çekiyor. Çok ta lezzetli olduğunu söylüyorlar” dedi.
Fanatik Balıkesirliler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ