“BİR ARAYA GELMEDİKÇE BİR ARPA BOYU YOL ALAMAYIZ (Göktuğ ŞEREMETLİ)

Sıtkı Şeremetli

“BİR ARAYA GELMEDİKÇE BİR ARPA BOYU YOL ALAMAYIZ
(Göktuğ ŞEREMETLİ)
Atatürk diyor ki:
“- Bana kuvvetimin sırrını sordular, “durur, dinlerim” dedim. Kalbleri kırarak değil, kalbleri kazanarak yönettim. Ben ne yaptımsa, arkadaşlarıma dayanarak, ulusuma dayanarak yaptım.
– Hemen bütün devrimlerimi geniş halk kitleleriyle diyalog kurarak yaptım. Ekip kurdum, organize ettim. Yakın çevremde sürekli olarak büyük gruplar bulundurdum, onlarla yüz yüze ilişkiler sürdürdüm, tüm eylemlerimi onlarla birlikte gerçekleştirdim.
– Bireysel girişimlerin başarılı olması, zor koşulların göğüslenmesini gerektirir. Büyük işler, önemli girişimler ortak çalışmayla başarılır. Ben öyle yaptım: Genel çıkarlara ait ve yaygın olan işlerimizde ve hareketlerimizde kişisel görüşlerimle değil, bütün şerefli arkadaşlarımın vicdani ve samimi birliğiyle hareket ettim. Fikir alışverişinde bulundum.
– Yapılacak çok şey vardır. Bunlar sadece yapalım demekle olmaz. Çok somut çalışmak lazımdır. Başarılı olabilmek için bütün vatanseverlerin, bütün bilim adamlarının bana yardımcı ve destek olması lazımdır.
– Bir kişi, beş kişi, bir millete ve bir devlete ait olan sorunları ne düşünebilir, ne de başarabilir. Çünkü ruhlarında gerekli olan kuvvet ve kudreti bulamazlar. Bu kudret çoğunluk beraber olduğu zaman ortaya çıkar.”
Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ