Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Balıkesir’de kahvecilerin başkanından sert ifadeler

Reklam
Balıkesir’de kahvecilerin başkanından sert ifadeler

Balıkesir’de kahvecilerin başkanından sert ifadeler

Kahvehane, kıraathane, kafe ve çay bahçelerinin açıklanan “kademeli normalleşme” genelgesine göre yine kapalı olacaklarına yer verilmesi bu kesimin tepkisini getirdi. Balıkesir Kahveciler ve Gazinocular Odası Başkanı Bülent Bilir, tepkisini çok sert ifadelerle dile getirdi. 14 aydır kapalı olan esnafın yaşadığı sıkıntıları dikkat çeken Bilir, “Yeter artık. Açın işyerlerimizi. Çekin elinizi üzerimizden” çağrısı yaptı.

Balıkesir'de kahvecilerin başkanından sert ifadeler

“Rabbim sizlere insaf, vijdan, merhamet versin. Sizi kendinizi bizim yerimize koyup bir özeleştiri yapmaya davet ediyorum” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bakanlara ve Bilim Kurulu üyelerine seslenen  Kahveciler ve Gazinocular Odası Başkanı Bülent Bilir‘in “isyan” içeren açıklaması şöyle:

YİNE BİZE HÜSRAN !

YETER ARTIK AÇIN İŞYERLERİMİZİ !

ÇEKİN ELİNİZİ ÜZERİMİZDEN !

Hükümet ne yapmak istiyor ?

Daha iki gün önce sayın Cumhurbaşkanımızın 17 Mayıs’tan sonra KONTROLLÜ normalleşmeye geçeceğiz açıklamasını yaparken, KABİNE toplantısına 1  gün kala şok bir genelgeyle KADEMELİ normalleşmeye geçilecek açıklaması yapılıyor.

İlginç olan her zaman KABİNE toplantısından sona sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından sonra yayımlanan genelge, toplantıdan bir gün önce yayımlanmış olması.

Sayın yöneticilerimiz şunu iyi bilin ki, hizmet sektörü olarak bizler 14 ayı aşkın bir süredir KAPALIYIZ ve bu vakaların azalıp,çoğalmasında bizim dahilimiz yoktur. Gidin hastalığı kimler yayıyor başka yerde arayın.

Eğlence ve hizmet sektörünün dayanacak gücü kalmadı artık. Bir çoğu işyerlerini kapattı, direnmeye çalışan esnaflarda borç batağına saplandı, sağlıkları bozuldu.

Bunları görmeyen, görmezden gelen, yok sayan, yok saymaya devam eden sayın Cumhurbaşkanım, sayın Bakanlarım, sayın Bilim Kurulu Üyeleri, sayın Milletvekillerimiz,sayın yöneticilerimiz, sayın il ve ilçe Başkanlarımız …  Rabbim sizlere insaf, vijdan, merhamet versin. Sizi  kendinizi bizim yerimize koyup bir özeleştiri yapmaya davet ediyorum.

Dile kolay 14 ayı aşkın bir süredir kapalı olan ve veya kısmı açılan esnaflarımız (kahvehaneci, kantinci, kafeci, kafeteryacı, internet kafeci, playstadion işletmecileri, bilardo salonları, çay ocakları, çay bahçesi, düğün salonları, spor salonları, halı saha işletmeleri…) bir kısmı iflas etti işini kaybetti, bir kısmı borç batağına saplandı, tahliyeler devam ediyor, intiharlar oluyor, aileler yıkılıyor, psikolojileri bozuldu, sağlıkları bozuldu eşinin, çocuklarının yüzüne bakamaz duruma düştü, veren el durumundan alan el durumuna düştü, bir kısmı sadakaya muhtaç hale geldi maalesef.

Bunları bize yaşatırken cana değecek ne bir destek verdiniz, ne de bir paket açıkladınız.

Sevsinler sizin adaletinizi,

Sevsinler sizin esnaf desteklerinizi,

Yeter artık oynamayın bizimle,

Yeter artık aklımızla alay etmeyin,

Bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz?

Vicdanınız rahat mı ?

AÇIN ARTIK İŞYERLERİMİZİ !


Başkan Bilir’in paylaşımının altına çarpıcı yorumlar yapıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ