Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

Balıkesir’de gıda denetim seferberliği başladı…

Reklam
Balıkesir’de gıda denetim seferberliği başladı…
Balıkesir’de gıda denetim seferberliği başladı…
Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli‘nin talimatıyla 4 gün sürece Gıda Denetim Seferliği 81 İl ile birlikte Balıkesir’de başladı.
Tarım ve Orman Bakanlığınca 25-28 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelinde başlatılan “Gıda Denetim Seferberliği” kapsamında Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli 80 Gıda Kontrol Görevlisi Personelden oluşan 40 gıda denetim ekibi il genelinde gıda denetimlerine başladı.
Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı gıda denetim ekipleri “Gıda Denetim Seferberliği” kapsamında il genelinde halkın daha güvenli ve sağlıklı gıda tüketimini temin etmek için büyük bir özveri ile çalışarak oluşabilecek olumsuzluklara izin vermiyor.
İl Müdürümüz Erkan Alkan‘ın katılımıyla 20 ilçede eş zamanlı başlatılan denetimlerde işletmelerin teknik ve hijyenik koşulları sağlayıp sağlamadığı, ürünlerin etiketlerinin mevzuata uygunluğu, son kullanım tarihleri, çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıkları kontrol ediliyor.
Yapılan denetimlerde ürün güvenliği ve güvenilir gıda arzına yönelik; genel temizlik, personel hijyeni, kaliteli gıda malzemesi kullanımı, ürünlerin muhafaza koşulları, ürünlerin son kullanma tarihi, işletme kayıt belgesi, haşere ve kemirgenlerle mücadele, hijyen eğitimi belgesi varlığı gibi konular denetim ekiplerince kontrol edilerek karşılaşılan olumsuzluklarla ilgili gerekli idari işlemler yapılıyor.
Yapılan bu denetimlerin daha etkin ve sürdürülebilir olması için vatandaşların gıda ile ilgili karşılaştıkları herhangi bir olumsuzluğu Tarım ve Orman Bakanlığının Alo 174 Gıda Hattına bildirmeleri durumunda, anında değerlendirmeye alınarak Gıda Denetim Ekipleri tarafından çözüme kavuşturulmaya devam ediyor.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ