Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

#Badalan fasulyesi hasat için gün sayıyor…

Reklam
#Badalan fasulyesi hasat için gün sayıyor…
#Badalan fasulyesi hasat için gün sayıyor…
#Balıkesir mutfağına ait lezzetlerden biri olan badalan fasulyesinin yetiştiriciliği #Dursunbey’de uygulanan proje ile yaygınlaşıyor.
Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının ortaklığında hazırlanarak uygulanan “Badalan Fasulyesi Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi “ kapsamında 105 çiftçiye dağıtılan tohumlar toprakla buluşarak can buldu.
İl Müdürü Erkan Alkan hasat için gün sayan çiftçiler ile buluşarak badalan fasulyesi üretim alanlarında incelemelerde bulundu.
Bölgenin kalkınması için katma değer sağlayan bu tür projelerin önemini vurgulayarak üreticiler ile sohbet eden İl Müdürü Erkan Alkan, ekim alanlarının genişletilmesi, kaliteli ürün elde edilmesi, paketleme ve markalaşma gibi konuları dile getirdi.
Dursunbey’de projenin uygulandığı köylerde çiftçiler ve muhtarlar ile bir araya gelen İl Müdürü Erkan Alkan’ın programına İlçe Müdürü Rifat Külahlı’da katıldı.
Üretim alanlarını tek tek gezen İl Müdürümüz Alkan, köy kahvesinde üreticiler ile bir araya gelerek Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi.
İl Müdürü Erkan Alkan son olarak; çiftçileri toprak yapısının zarar görmemesi ve yangına hassas bölgemizde yangın riskinin azaltılması için anız yakmamaları konusunda uyardı.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ