balikesirmeydan

Atatürk’ün ruhunu şad etmek

Sıtkı Şeremetli

Atatürk’ün ruhunu şad etmek

Büyük devlet adamı odur ki, öldükten sonra da fikirleri, düşünceleri ve eserleri yaşar.

Atatürk'ün ruhunu şad etmek

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Büyük devlet adamı odur ki, öldükten sonra da fikirleri, düşünceleri ve eserleri yaşar. Milyonlarca sevenini korur ve üzerine milyonlarca seven kazanır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk tarihinde bu özellikleri taşıyan büyük liderlerden birisidir. Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletine miras bıraktığı en büyük eseridir.

Vatanı düşman işgalinden kurtarırken uyguladığı strateji, cephelerde verdiği mücadele, Türk devletini yeni baştan kurarken ortaya koyduğu akılcılık, her alanda Türkiye Cumhuriyeti’ni güçlü kılmak için yaptığı kalkınma hamleleri onun büyük liderliğinin tescili olmuştur. Onun hayatı, mücadelesi, ortaya koyduğu eserler işte bu yüzden yeni nesil için büyük bir anlam taşımaktadır. Onun Milli Mücadele ruhunu yaşamak ve yaşatmak Türk milletinin geleceğini korumaktır.

Ona düşmanlık besleyenler kim olursa olsun ya bu anlamı idrak edemediği için ya da ezelden Türk milletine düşmanlık besleyen bir kan bağı olduğu için Atatürk’e düşmanlıkta ısrar etmektedir. Milyonlarca seveni olan Atatürk’ün elbette düşmanı da olacak. Atatürk’e düşmanlığın sebebinin Türklüğe, Türk milletine olduğunu bildiğimiz için bunu da oldukça doğal karşılıyoruz.

Atatürk’e kimi din üzerinden saldırıyor, kimi etnik bölücülük üzerinden saldırıyor. Hepsinin ortak buluştuğu hizmet noktası da Atatürk’ün ezip geçtiği emperyalizm merkezleridir.

Atatürk, ezanın yankılandığı, bayrağın dalgalandığı bağımsız bir Türk devletini miras bıraktı ise onun kıymetini anlayamayacak olan ya düşmanlarımız ya da ahmaklarımızdır.

Atatürk’ün fikirleri, eserleri tükenmeyen bir ışıktır. O, Türklüğün sönmeyen güneşidir.

Onun yokluğunda geçen 84 yılda Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatarak nasıl ruhunu şad ettiysek, Türkiye Cumhuriyeti’ni kıyamete kadar yaşatarak da yine ruhunu huzur içinde bırakacağız. Çünkü o hiçbir zaman kendi için değil, çok değer verdiği Türk milleti için yaşadı ve mücadele etti. Böyle bir lidere layık olmak da her Türk’ün vazifesidir.

Atatürk hiçbir Türk düşmanına yenilmedi. Bizler de yenilmeyeceğiz.

Atatürk her cephede Türk düşmanlarıyla mücadele etti. Bizler de edeceğiz.

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları istediği kadar kendini parçalasın, bu ülkede ne Atatürk sevgisini bitirebilirler, ne de Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırabilirler. Denediler, denediler yenildiler. Yine denesinler yine yenilecekler… Ve her daim ezilecekler.

Türkiye Cumhuriyeti milyonlarca Atatürk seveniyle emin eldedir. Ülkemiz vizyonunu gün geçtikçe güçlendirerek, Atatürk’e layık bir hâle gelmiştir.

Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Onun izi silinmeyecek, eserleri her daim yaşayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ