Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

ARAFTA KALMANIN ZORLUĞU….

admin

admin

ARAFTA KALMANIN ZORLUĞU….
O büyük hesap gününde herkesin hesabı görüldükten sonra insanlardan cennette ebedi oturum vizesi alanlar zümreler halinde cennete doğru son derece mesut bir halde hareket etmeye başlarlar..ve yine suçu sabit görülüp tevkif kararı çıkanlar da cehennem hapishanesine konulmak üzere sürülerek ve sürüklenerek götürülürler.(zümer suresi 71-73)
Ancak bir kısım insanlarda vardır ki Araf denilen bir yerde bekletilirler. Ne cennete gidebilirler ne de cehenneme götürülürler!..ortada kala kalırlar..(araf suresi 46-48)
Peki bunlar kimler?
Bunlar, ameli kendisini cennete taşıyacak kadar yeterli olmayan iman sahipleri.. terazisinde ne kadar iyiliği varsa o kadar da kötülüğü olanlar. Ne kadar güzellik yapmışsa, bir o kadar da çirkinlik yapmış olanlar.. Ne kadar çok ibadet etmişse, bir o kadar da günah işlemiş olanlar. Öyle ki ne cennete gidebiliyorlar, ne de cehenneme girebiliyorlar..Bu vesileyle duruşmaları ve dosyaları hala devam ediyor olanlar.. iste o an en küçücük bir hasene, iyilik bile çok önemli..Rabbimin rahmetinden çıkacak karar veya ondan gelecek af tek ümit kaynakları.
–Evet, Arafta kalmak budur işte..Yani Arafta kalmak, ortada kalmaktır..Sürüncemede kalmaktır..Rabbim kimseyi ortada bırakmasın.. Zira Arafta kalma çok sıkıntı verir insana..Bunaltır, çatlatır…..
Celal Sürgeç/ Balıkesir İl Müftüsü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ