balikesirmeydan

Aday enflasyonu yaşanan AK Parti’de…

Aday enflasyonu yaşanan AK Parti’de…

Aday enflasyonu yaşanan AK Parti’de…

Balıkesir’de milletvekili aday adaylığı enflasyonu yaşanıyor. En yüksek rağbet yine AK Parti’ye oldu. Şu ana kadar yaklaşık 50 isim aday adaylığı müracaatında bulundu. Mevcut 6 milletvekili de yeniden başvuru yaptı. Bunlardan 3’üne yeniden listede yer verileceği konuşuluyor.

AK Parti Balıkesir Teşkilatında milletvekili aday adaylığı başvuruları 22 Mart’a kadar uzatıldı. Bugüne değin aralarında belediye meclis üyeleri, bürokratlar ile parti yöneticilerinin de yer aldığı onlarca isim aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Kulis bilgisine göre, mevcut 6 milletvekilinden 3’üne yeniden seçilebilecek sıralamada yer verilecek.

Bu isimlerin başında Genel Başkan Yardımcısı Belgin Gökçe Uygur geliyor. Diğer iki ismin ise Mustafa Canbey ile İsmail Ok olacağı AK Parti kulislerinde dile getiriliyor.

Bu arada, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ile Kepsut Belediye başkanı İsmail Cankul’a  ise adaylık vizesi çıkmadı!

Yeni dönem milletvekili aday listesinde kırsal bölge ile Bandırma, Gönen, Manyas yöresini temsilen hangi isimlere yer verileceği ise şu an bilinmiyor.

Kırsal bölge için MÜSİAD Şube Başkanı Erdem Özer ile ünlü iş insanı Abdullah Altıntaş, Marmara bölgesi için ise eski milletvekili Cemal Öztaylan ismi gündemde.

İL BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Daha önce 19 Mart Pazar günü yapılması planan temayül yoklaması tarihi ise henüz netleşmedi.

BALIKESİRİMNET

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ