balikesirmeydan

85 yaşındaki Mercan dede, Hafızlık Belgesi’ne kavuştu

85 yaşındaki Mercan dede, Hafızlık Belgesi’ne kavuştu
  • Manşet
  • 19 Ağustos 2022
  • 65 KEZ OKUNDU

85 yaşındaki Mercan dede, Hafızlık Belgesi’ne kavuştu

Balıkesir’in Karesi ilçesinde ikamet eden 85 yaşındaki Mercan Taşdemir, Diyanet İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavında başarılı olarak Hafızlık Belgesi aldı.

85 yaşındaki Mercan dede, Hafızlık Belgesi'ne kavuştu

Balıkesir‘in Karesi ilçesinde ikamet eden 85 yaşındaki Mercan Taşdemir, Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan “2022 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı”na girdi.

Bursa Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen sınavda başarılı olarak  “Hafızlık Belgesi” almaya hak kazanan Taşdemir, belgesini Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç’in elinden aldı.

Kimlikteki isminin Mercan olduğunu ama halk arasında Hafız Adem Hoca olarak tanındığını belirten Taşdemir, ilk defa hafızlık tespit sınavına katıldığını, sınav komisyonunun altı soru sorduğunu ve takılmadan okuduğunu söyledi.

Hafız olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Taşdemir, “Yıllardır Kur’an-ı Kerim’le iç içe olmanın mutluluğunu yaşadım. Bu belgeyi almış olmakla mutluluğum katlandı. Rabbime hamdolsun, vazgeçmedim, başardım, çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

İlerlemiş yaşına rağmen gösterdiği gayretten dolayı Taşdemir’i tebrik eden Müftü Sürgeç, tanışmaktan duyduğu mutluluk ve memnuniyeti dile getirdi.

İl Müftüsü Sürgeç tarafından Taşdemir’e Hafızlık Belgesi takdiminin ardından Kur’an-ı Kerim ve seccade hediye edildi.

KAYNAK: DİYANET HABER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ