Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
balikesirmeydan

’21. yüzyıl Türk asrı olacaktır’

Reklam
’21. yüzyıl Türk asrı olacaktır’

’21. yüzyıl Türk asrı olacaktır’ sözünü gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz’

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 3 Mayıs dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Yıldırım mesajında, “3 Mayıs 1944, yakın tarihin dönüm noktası, Türk milliyetçilerinin gurur kaynağı, baskı ile zulme karşı en güçlü silahın fikir olduğunu dosta düşmana gösteren sembol bir tarihtir.” dedi. Yıldırım, ” ’21. yüzyıl Türk asrı olacaktır’ sözünü gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz’ ifadelerini kullandı.

'21. yüzyıl Türk asrı olacaktır' sözünü gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz'
03.05.2021 10:20 

“Liderimizin, Ülkücü Türk gençliğine hedef olarak gösterdiği ’21. yüzyıl Türk asrı olacaktır.’ sözünü gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ettiğimizi belirtirken, bu vesileyle 3 Mayıs Milliyetçiler Gününüzü kutluyorum.” sözleriyle seslenen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

“3 Mayıs 1944, yakın tarihin dönüm noktası, Türk milliyetçilerinin gurur kaynağı, baskı ile zulme karşı en güçlü silahın fikir olduğunu dosta düşmana gösteren sembol bir tarihtir.

‘Yaşasın Dünya Türklüğünün Bağımsızlık Savaşı’ ve ‘Esir Türklere Hürriyet’ diyen Türk milliyetçileri, türlü işkencelere maruz kalarak tabutluklara mahkûm edilmiştir.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve rahmetle andığımız merhum Hüseyin Nihâl Atsız’ın da aralarında bulunduğu 23 şuurlu Türk milliyetçisinin gösterdiği dik duruş, Türk milliyetçiliğinin yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur.

Ülkü Ocakları olarak, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin önderliğinde 3 Mayıs ruhu ile geleceği kavrıyor; çağımızın en büyük mücadele alanları olan endüstri 4.0, yapay zekâ ve yazılım gibi konularda kendini geliştirmiş, Türkiye ve Türk Dünyasına hizmet edecek Türkçü–Turancı nesiller yetiştirmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz.

Kuvvet bulduğumuz ruhu ortaya çıkaran, mücadeleleri ile bizlere örnek olan, Türkçülük-Turancılık ülküsünü yaşatan fikir ve dava adamlarını; Rusların doldurduğu dolma kalem olmak yerine Tanrı Dağlarının kurşun kalemi olmayı seçen, inandıkları yoldan dönmeyen, taviz vermeyen kahraman büyüklerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz.

Liderimizin, Ülkücü Türk gençliğine hedef olarak gösterdiği ’21. yüzyıl Türk asrı olacaktır.’ sözünü gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ettiğimizi belirtirken, bu vesileyle 3 Mayıs Milliyetçiler Gününüzü kutluyorum.”

ÜLKÜ OCAKLARINDAN 3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜ MESAJI: 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Mesajda, “Türk Milletinin varlık davası 3 Mayıs 1944’te Türk Milliyetçileri ile bayraklaşmıştır. Gayemiz Türk Milletini ilimde, teknikte ve ahlakta daima ileri seviyeye taşımaktır. 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ